Počasí dnes15 °C, zítra20 °C
Pátek 3. května 2024  |  Svátek má Alexej

Dukla prohrávala o tři branky, nakonec však z Frýdku-Místku veze jeden bod

Po první třetině mohli na led hodit pověstný ručník, hokejisté Dukly se však nevzdali. Tříbrankové manko však vymazali a gólem z poslední minuty si vynutili prodloužení. V něm byli úspěšnější domácí, na Vysočinu tak putuje aspoň jeden bod, Jihlava zůstává na čtvrtém místě prvoligové tabulky.

Úvodní třetina rozhodně měla do ideálu daleko. Jihlavští hokejisté rychle inkasovali a poté dostali od Frýdku-Místku další dvě branky. Ve druhé části se ale karta obrátila. Mezi dva góly Jakuba Illéše se vešel i zásah Tomáše Havránka a rázem bylo srovnáno. Ve třetí části Dukla doplatila na častá vyloučení a inkasovala, ale v závěru při hře bez gólmana srovnal Tomáš Harkabus. V prodloužení byl šťastnější domácí tým a vyhrál 5:4.

HC Frýdek-Místek - HC Dukla Jihlava 5:4 po prodl. (3:0, 0:3, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. D. Krenželok (David Bartoš), 7. O. Šedivý, 14. Kurovský (M. Zbořil, Ogurcov), 55. Lyszczarczyk (Teper, Komorski), 64. Kurovský – 23. Illéš (Cachnín), 24. T. Havránek (Menšík, Eliáš), 39. Illéš (Kowalczyk), 59. Harkabus (Čachotský, Zadražil)

Rozhodčí: Skopal, Koziol – Měkýš, Vašíček.

Frýdek-Místek: Baroš - Krenželok, Teper, M. Zbořil, Ogurcov, Ciura, Matyáš, Korím – O. Šedivý (A), David Bartoš, Šlahař – Lyszczarczyk, Komorski, Kurovský – Christov (C), Peterek, Martynek (A) – M. Hrubec, Klimša, Ján Blaško.

Jihlava: Zhukov – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, A. Rutar, Kachyňa, Zeleňák, Eliáš – Čachotský (C), Skořepa, P. Čermák – T. Harkabus, M. Zadražil, Helt – Cachnín, M. Juda, Illéš – T. Havránek, Menšík, F. Seman.

Foto HC Dukla Jihlava | Zdroj HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, Frýdek-Místek, hokej, první liga, FK Dukla Praha, HC Frýdek-Místek, FC Vysočina Jihlava, Tomáš Havránek, Tomáš Harkabus, HC Dukla Jihlava

Dukla prohrávala o tři branky, nakonec však z Frýdku-Místku veze jeden bod | Hokej | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny