Počasí dnes12 °C, zítra15 °C

Po reprezentační pauze Dukla uspěla na domácím ledě, Porubu porazila 4:2

Dukla se na domácím kluzišti přestavila po více než třech týdnech a byl to návrat vítězný. Jihlavský tým, který nastoupil v army dresech na počet válečných veteránů, v rámci 20. kola předčil Porubu výsledkem 4:2. Dukla zůstává na čtvrtém místě prvoligové tabulky.

Zápas nemohl pro domácí začít lépe. Hned ve 4. minutě se trefil Vladislav Houška, ale Poruba dokázala odpovědět během tří minut Jenyšem. Jihlava zvládla odskočit na rozdíl jedné branky v 35. minutě zásluhou Illéše, hosté však ve třetíně třetině po ráně Vachovce stav utkání opět srovnali. Rozuzlení přišlo až v závěrečné destiminutovce. Za červenožluté se v 51. minutě trefil Filip Seman a v úplné závěru pečetil výhru domácích podruhé skórující Jakub Illéš.

HC Dukla Jihlava - HC RT Torax Poruba 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Houška (P. Čermák, Lichanec), 35. Illéš (Fronk, Niko), 51. F. Seman, 60. Illéš (Kowalczyk, M. Zadražil) – 7. Jenyš (Gřeš, M. Houdek), 48. Vachovec (Gřeš, M. Houdek).

Rozhodčí: Robert Čech, Přemysl Skopal – Roman Zídek, Jan Kleprlík. Diváci: 1 199.

Jihlava: A. Wolf – Bilčík (C), Zeleňák, L. Mareš, Eliáš, Kowalczyk, Niko – P. Čermák, Lichanec, Fronk – F. Seman (A), Illéš, Cachnín – M. Juda, Vítězslav Brož, M. Zadražil – Houška.

Poruba: Muštukovs – Michal Barinka (A), M. Houdek, Szathmáry, Urbanec, Žovinec, T. Voráček – Réway, R. Toman, Korkiakoski – Bitten, Stloukal, Hrníčko – Jenyš, Vachovec (C), Gřeš – Guman, Hotěk, Sandström.