pondělí 20. září 2021 Oleg

Zimní stadion se letos bourat nebude, sloužit bude až do konce příští sezóny

Rozloučit se s dosluhujícím stadionem důstojně, tedy extraligou? Ano, i to je možné. Zatímco si Dukla velmi dobře vede na ledě v prvoligovém finále, v zákulisí dochází k posunu termínů ve výstavbě nové multifunkční arény, která má vyrůst na místě stávající CZ LOKO arény. Tam by týmy Dukly měly zůstat oproti původním předpokladům až do konce sezóny 2021/2022.

„V rámci přípravných prací a hledání různých variant snižování celkových nákladů stavby dojde pravděpodobně k posunu termínů vyhotovení realizační dokumentace stavby a tedy i posunu výběru zhotovitele,“ sdělila primátorka Karolína Koubová. „Tím se dostáváme až do roku 2022.“

Po diskusi s týmem pracujícím na přípravě projektu tak město rozhodlo, že všechny (i mládežnické) týmy Dukly Jihlava budou mít stávající CZLOKO arénu k dispozici až do konce sezóny 2021/2022, stejně jako všichni další aktuální uživatelé arény. Jedná se o zásadní informaci, doposud se počítalo s tím, že k demolici stávajícího stadionu dojde už letos. 

„My však nic neodkládáme a dále usilovně pracujeme jak na zajištění financování multifunkční arény, tak na dalších krocích potřebných pro realizaci. V intenzivním procesu je například stavební povolení stavby či výběr dodavatele vestavby šaten pod malým zimáčkem. V úterý vyhlásíme výzvu v podobě předběžných tržních konzultací,“ informuje Koubová.

Čeká se na přiklepnutí dotací od Národní sportovní agentury

Předběžné tržní konzultace jsou jedním z institutů zákona o zadávání veřejných zakázek a město Jihlava s nimi osloví stavební firmy a dodavatele schopné podílet se na stavbě Horácké multifunkční arény. „Cílem výzvy bude podrobněji představit veřejnou zakázku na stavbu arény relevantním dodavatelům, získat bližší informace o předpokládané hodnotě takové zakázky a rovněž získat informace o možnostech optimalizace stavby jak co do její ceny, tak i v otázce technického řešení,“ doplnil David Beke, rádní města pověřený přípravou investice.

Na posun termínů má vliv i schválení dotace od Národní sportovní agentury (NSA), na které se ale stále čeká. „Dotační řízení na nadregionální infrastrukturu, což by měl být případ Jihlavy, prozatím nebylo vypsáno. Předpokládáme, že k tomu dojde během května. Nyní se řeší regionální projekty,“ uvedl v neděli Jakub Večerka, tiskový mluvčí NSA, pro Deník Sport.

Dukla po NSA žádá významný příspěvek na stavbu multifunkční arény, maximum je 300 milionů korun. Zástupci agentury se byli na Vysočině minulý rok podívat. Projekt nové arén je v pokročilém stadiu a to výrazně zvyšuje jihlavské šance na přiklepnutí nemalé sumy. Mluví se o cca 200-250 milionech. „Až NSA potvrdí finance, může zastupitelstvo schválit záměr a my můžeme dělat prováděcí projekt a soutěžit dodavatele. Stavět začneme, ale teď nevíme kdy,“ přiznal Bedřich Ščerban, jednatel Dukly Jihlava.

Jihlava v létě vyhlásí výběrové řízení na stavbu arény. Demolice starého stadionu proběhne ještě letos

Jihlava by chtěla letos v létě vypsat tendr na zhotovitele multifunkční arény, která má nahradit zastaralý Horácký zimní stadion. Pokud všechno půjde podle plánu, mohla by demolice starého stadionu začít ke konci roku. Podle dřívějších údajů...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto hokej.cz | Zdroj Facebook / Horácká aréna

Štítky Dukla Jihlava, CZ LOKO aréna, Horácká aréna

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.