Počasí dnes12 °C, zítra15 °C

Fotbalovou přestřelku proti Žižkovu ovládla Vysočina, po výhře 4:3 je v tabulce sedmá

Souboj Vysočiny s jistě sestupujícím Žižkovem se změnil v nevídanou přestřelku. Nakonec měla dobrý konec pro domácí tým Vysočiny, která v rámci 27. kola svého pražského soupeře porazila 4:3. V druholigové tabulce se jihlavský tým posunul na sedmou příčku.

Hosté šli do vedení již ve 2. minutě, když se trefil Vandas. Domácí se dotáhli po půlhodině hry zásluhou Selnara, ale ještě před přestávkou padly dva góly. Žižkov se trefil podruhé zásluhou Gabriela, ale v poslední minutě prvního dějství srovnala Vysočina krok po přesném zásahu Talla. Po pěti mimutách druhé půle poslal domácí poprvé do vedení Peřina, ale Pražané se nevzdali a v 65. minutě se prosadil Sixta. Když už to vypadalo na dělbu bodů, trefil se dvě minuty před koncem Tijani Belaid, který upravil na konečných 4:3.

FC Vysočina Jihlava - FK Viktoria Žižkov 4:3 (2:2)

Branky: 30. Selnar, 45. Tall, 50. Peřina, 88. Belaid – 2. Vandas, 43. Gabriel, 65. Sixta.

Rozhodčí: Kotala – Dohnálek, Žurovec. Diváci: 395.

Jihlava: Jágrik – Křišťál, Vlček, Krčík, Peřina – Lacko (C) (86. Vedral), Tureček (73. Belaid) – Selnar (86. Musil), Zoubele, Fila (57. Křivánek) – Tall (73. Shudeiwa).

Žižkov: Halouska – Bazal, Žežulka, Gabriel, Aggoun – Súkenník (C), Sixta (84. D. Richter) – Osmančík (53. Voltr), Batioja (53. Reteno Elekana), Novák (84. Jančura) – Vandas.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!