čtvrtek 24. června 2021 Jan

Vylepší si Vysočina domácí bilanci? V pátek podvečer hostí Žižkov

Fotbalisté FC Vysočiny změří síly v pátek s rozjetou FK Viktorii Žižkov. Jedná se o předposlední domácí duel letošní FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Podaří se Jihlavě získat tři body do tabulky a vylepšit si skóre z domácího prostředí? Utkání začíná v pátek 14. května od 17 hodin. 

V letošní sezoně se Žižkov pohybuje v klidných vodách ve středu tabulky. Viktorku v letošní sezoně vede rodák z Vysočiny David Ouleha, který působil jako začínající trenér u mládeže v Jihlavě. Odtud odešel k mládeži do Jablonce, od léta 2018 působil ve Varnsdorfu a od prosince 2020 vede jako hlavní trenér pražskou Viktorii Žižkov.

Kádr našeho pátečního soupeře se opírá o zkušenější hráče, které doplňují mladí talentovaní hráči. V létě na Žižkov z Vysočiny zamířil pro jihlavské fanoušky zkušený střední ofenzivní záložník Lukáš Zoubele. V týmu najdeme bývalého fotbalového reprezentanta Daniela Pudila. Mezi nejlepší střelce patří útočník Jaroslav Diviš, který v letošní sezóně zaznamenal 8 branek.

Žižkov vyhrál poslední tři po sobě jdoucí zápasy. Naposledy porazil tým Davida Ouhlehy v domácím prostředí Vlašim 3:1 a vyskočili na průběžné 4. místo v tabulce.

Jihlava má v domácím prostředí co napravovat. Vysočina na domácí půdě vyhrála pouhé dva zápasy. Jeden na podzim proti Táborsku a druhý na jaře proti fotbalistům z Třince. Bilance proti Žižkovu je velice vyrovnaná, z 13 zápasů Vysočina vyhrála 5 utkání a 4 remizovala.

Aleš Křeček bude mít k dispozici kompletní kádr. Ve velice dobré formě hraje ofenzivní hráč na hostovaní z pražské Sparty Vojtěch Patrák, který zaznamenal v posledních třech zápasech tři branky. Jihlava drží čtyřzápasovou šňůru neporazitelnosti. Podaří se prolomit nepříznivou bilanci z domácího prostředí a připíšeme si důležité 3 body do tabulky?

Poslední vzájemný zápas se odehrál v prosinci na hřišti pražského Proseku a zápas skončil remízou 1:1. Vysočina vedla v 77. minutě gólem Tomáše Smejkala, Žižkovu se podařilo vyrovnat brankou v 90. minutě.

Ohodnoť článek

Foto FC Vysočina Jihlava | Zdroj FC Vysočina Jihlava

Štítky Vysočina Jihlava, Žižkov, fotbal, druhá liga

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.