Počasí dnes7 °C, zítra4 °C

Vysočina na domácí výhru čeká dál, po dvou slepených gólech si body odváží Prostějov

Fotbalisté Vysočiny nedokázali navázat na dvě venkovní vítězství. V zápase s Prostějovem, který měl potvrdil lepšící formu, si nepohlídali dvouminutovku, během které soupeř otočil na konečných 1:2. V neúplné druholigové tabulce patří Jihlavě šesté místo.

Domácí si během prvního poločasu počínali aktivněji, ale do defenzívy Prostějova pronikali obtížně. Do největší šance se dostal Červ, jeho ránu ale gólman Hanáků vyrazil.

Vysočina se do vedení dostala ve 49. minutě, když Červ dorazil Smejkalem neproměněnou penaltu. Jihlava poté nedokázala přidat gólovou pojistku a Hanáci duel dvěma rychlými trefami otočili. Nejprve se v 61. minutě prosadil z penalty Kopřiva, aby o dvě minutě později přesně zacílil Matoušek.

FC Vysočina Jihlava - 1. SK Prostějov 1:2 (0:0)

Branky: 49. Červ – 64. Kopřiva (pen.), 66. Matoušek.

Rozhodčí: Adámková – Mojžíš, Lakomý. Diváci: 831.

FC Vysočina: Číž – Horák, Vlček, Štefánek, Svoboda – Lacko, Červ (88. Ritter) – Peřina (88. Křišťál), Tureček (70. Araujo-Wilson), Smejkal – Vedral (70. Arroyo).

Prostějov: Mucha – Stříž, Schuster (C), Bala, Machynek – Zapletal (54. Jurásek), Omale (90+2. Bialek), Kopřiva, Langer (54. Matoušek) – Píchal (85. Šteigl) – Zikl (85. Rolinc).