Počasí dnes25 °C, zítra23 °C
Pondělí 22. července 2024  |  Svátek má Magdaléna
Bez reklam

Závody horských kol v Novém Městě: Poslouchejte hlídky a dejte si časovou rezervu, radí policie návštěvníkům

Během nadcházejícího víkendu bude v novoměstské Vysočina Areně opět rušno. Město na Žďársku bude hostit UCI Světového poháru horských kol, a to od 24. do 26. května. Do akce se zapojí také policisté, policejní kynologové, policejní letecká služba a také pyrotechnici.

„Z našeho pohledu se jedná svým rozsahem a předpokládaným počtem návštěvníků o velmi významnou sportovní akci v našem kraji. V rámci připraveného bezpečnostního opatření, do kterého bude nasazen adekvátní počet policistů, se budeme podílet na zajištění veřejného a místního pořádku, aby se podařilo zamezit páchání trestných činů i přestupků. Naší prioritou je chránit životy, zdraví majetek občanů před případnými pachateli trestné činnosti,“ uvedl Miroslav Buchta, ředitel územního odboru ve Žďáře nad Sázavou.

Policejní hlídky budou dohlížet na plynulost silničního provozu a v případě potřeby budou připraveni dopravu v místě regulovat. Především dopravní policisté budou po celou dobu konání akce přítomni na všech důležitých příjezdových komunikacích. „Všichni řidiči proto musí dbát pokynů policejních hlídek, aby nedocházelo ke zbytečným komplikacím v dopravě,“ doplnila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Nulová tolerance 

Policie řidičům doporučuje dát si dostatečnou časovou rezervu. „Z našich zkušeností víme, že vyšší počet návštěvníků, kteří budou přijíždět na Novoměstsko, může snížit kapacitu a dopravní obslužnost komunikací ve srovnání s běžným obdobím. Stejně tak musí řidiči respektovat aktuální dopravní značení. Z naší strany budeme při řešení protiprávních jednání uplatňovat nulovou toleranci,“ upozornil Pavel Musil, vedoucí dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou s tím, že policisté budou při řešení zjištěných přestupků nekompromisní a nebudou tolerovat žádná porušení.

Čírtková dodává, že řidiči musí parkovat svá auta pouze na vyhrazených parkovacích plochách.

„Víkendový program jednotlivých závodů se dotkne také všech řidičů, a to nejen přijíždějících diváků, ale také místních obyvatel. V průběhu závodů budou uzavřeny místní komunikace v prostoru Vysočina Arény. Po dobu jednotlivých závodů bude v době od 7:00 do 15:30 uzavřena část silnice vedoucí od Jiříkovic po křižovatku Vlachovická. Objížďka bude vedena po silnici přes obec Radňovice a dále po silnici I/19. S pelotonem cyklomaratonu musejí řidiči počítat také v úsecích mezi Kadovem a Fryšavou pod Žákovou Horou, mezi Kadovem a Herálcem, mezi Třemi Studněmi a Skleným, kde bude provoz regulován kvůli průjezdu závodníků,“ jmenuje mluvčí policistů.

Podle Buchty budou chtít přítomní policisté eliminovat riziko případných krádeží, vloupání do zaparkovaných vozidel či kapesních krádeží. Apeluje proto na návštěvníky akce, aby v autech nenechávali cenné věci. A aby vozidla řádně zamkli.

Seznamte se pravidly, radí mluvčí policistů

Návštěvníci této významné sportovní akce by se měli seznámit s pravidly, která budou platit uvnitř Vysočina Areny. „Do sportovního areálu proto s sebou nenoste žádné předměty, které návštěvní výslovně řád zakazuje.  Jedná se například o nebezpečné předměty, mezi které patří pyrotechnika, nože a další předměty vyjmenované v návštěvním řádu,“ dodává závěrem Dana Čírtková.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Vysočina arena | Zdroj Policie ČR

Štítky horská, kola, závod, šampionát, organizace, hlídka, opatření, policie, Nové Město na Moravě

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Závody horských kol v Novém Městě: Poslouchejte hlídky a dejte si časovou rezervu, radí policie návštěvníkům | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.