Počasí dnes23 °C, zítra25 °C
Středa 17. července 2024  |  Svátek má Martina
Bez reklam

V jihlavské nemocnici skončilo po tlačenici na hudebním festivalu 17 lidí. Tři z nich jsou na JIP

Na festivalu v Jihlavě se v noci na dnešek v tlačenici u vchodu do velkého nafukovacího stanu zranilo několik lidí. Lidé stan v panice opouštěli, když se začala prohýbat jeho střecha, informovala policie ráno na síti X. Policie uvedla, že zraněných je nejméně 12. Podle mluvčího krajských záchranářů Petra Janáčka přepravili záchranáři do jihlavské nemocnice sedm zraněných, stejný počet zraněných ČTK potvrdili i pořadatelé. Do nemocnice ale samostatně přišlo ještě dalších deset lidí, řekla v poledne ČTK její mluvčí Monika Zachrlová

. U některých byl podle ní stav vážný, tři lidé skončili na jednotce intenzivní péče, jednoho z nich ale dnes dopoledne z nemocnice propustili.

Co přesně se na festivalu stalo, zjišťují jihlavští kriminalisté. „Právní kvalifikaci zatím nestanovili," sdělila před 12:00 ČTK mluvčí policie Dana Čírtková. „Na místo vyjel kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava. Bude probíhat důkladné ohledání místa a výslechy poškozených osob a dalších svědků události," dodala. Události podle ní předcházel výpadek elektrického proudu po úderu blesku.

Festival ovlivnilo počasí, kvůli předpovědi bouřek pořadatelé uspíšili program, poslední kapela dohrála před půlnocí. Krátce nato podle pořadatelů silný déšť přiměl lidi schovat se v nafukovacím stanu, který se začal pod tíhou vody prohýbat. Když je pořadatelé vyzvali, aby stan opustili, v panice se hrnuli ke vchodu, kde se zranili. Lidé měli pošlapaná záda, někdo si zvrkl kotník. „Podle posledních informací na místě události ošetřili naši záchranáři sedm osob, které utrpěly zranění lehčího charakteru. Sanitkami byly transportovány do nemocnice v Jihlavě," sdělil dnes ráno ČTK Petr Janáček.

Událost z jihlavského festivalu si převzali kriminalisté. Začnou výslechy zraněných lidí a také dalších svědků

Letošní jubilejní desátý ročník Vysočina festu, který se každý rok koná v Jihlavě na Heulose, měl nepříjemnou dohru. Několik lidí se zranilo poté, co po výpadku proudu spadl party stan. Lidé v panice začali stan hromadně opouštět ve chvíli, kdy...

Jihlavská nemocnice však přijala celkem 17 lidí zraněných na festivalu. „Z většiny to byla lehká zranění, nicméně tři lidé skončili na jednotce intenzivní péče. Z toho jeden už byl asi před hodinou propuštěný domů," řekla ČTK v poledne Monika Zachrlová. Zranění dvou lidí, kteří jsou nadále na JIP, jsou vážná. „Jedno z těžších zranění je pneumotorax, proražená plíce," dodala Zachrlová.

„Byla jsem úplně na opačné straně areálu, vím jen, že tam byli hasiči a sanitky, asi se i někdo zranil," řekla dnes ČTK na místě jedna z účastnic, která po ránu opouštěla stanové městečko nedaleko místa konání festivalu. V areálu mezitím začal úklid techniky, velký nafukovací stan jistil před demontáží jeřáb.

Výstraha před bouřkami 

Událost byla ohlášená krátce po sobotní půlnoci. Vyjely k ní všechny složky integrovaného systému. Pro Vysočinu stejně jako pro většinu Čech platila v noci výstraha před bouřkami, podle informací hasičů, ale v kraji žádné jiné větší problémy bouřky nezpůsobily.

K události kromě jihlavských profesionálních hasičů vyjeli ještě jejich kolegové z Bedřichova a Polné. 

Letošní ročník Vysočina festu byl jubilejní, desátý. Každoročně se koná v areálu letního kina. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky festival, zábava, počasí, hasiči, hudba, zranění, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V jihlavské nemocnici skončilo po tlačenici na hudebním festivalu 17 lidí. Tři z nich jsou na JIP | Krimi | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.