<

Aktuálně

Nenapravitelný zloděj vzal útokem prodejnu v Jihlavě. Ukradl tvarůžky za tisíce více...

Nechci stagnovat, říká herec Maňák. Se seriálem z Jihlavy boduje i mimo ČR více...

VIDEO, FOTO: Rekonstrukce bazénu Rošického míří do finále. Plavce přivítá už v srpnu více...

FOTO: V Rošického přestanou auta jezdit po chodníku. Radikální proměna ulice brzy začne více...

Podpora Zlaté včely vyvolala debatu. Čtenáři vadí 15 tisíc, kraj se hájí širší podporou více...

Naléhavá prosba. Hledá se čtrnáctiletá Klára z Pelhřimovska, nevrátila se ze školy více...

Další podvod na Marketplace. Žena z Vysočiny naletěla podvodníkovi a přišla skoro o 100 tisíc

Autoři | Foto pixabay.com | Zdroj Policie ČR

Jihlavští policisté šetří další podvod, který se stal na portálu Marketplace. Žena, která „naletěla“ podvodníkovi, přišla téměř o 100 tisíc korun. A to i přesto, že policie na veřejnost opakovaně apeluje.

Případ prověřují jihlavští policisté od neděle 21. dubna. „Dosud neznámý pachatel zareagoval na portále Marketplace na inzerát, kde žena nabízela k prodeji postelový rošt, který na tomto inzertním portále inzerovala. Po následné komunikaci zaslal údajný kupující odkaz na dopravu dopravní společností, ale tento odkaz byl falešný. Žena to nedokázala rozpoznat a vyplnila požadované údaje, a tím umožnila přístup ke svému bankovnictví a bankovnímu účtu, ze kterého si následně neznámý pachatel odčerpal a zaslal na dosud nezjištěný účet částku nejméně ve výši 85 tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dodává, že na podobné případy policie často upozorňuje, ale tyto snahy jsou zřejmě marné, protože řada důvěřivých lidí neustále přichází o nemalé peníze.

Citlivé informace 

„Lze říci, že jsou v našem kraji na denním pořádku. Lidé jsou velmi neopatrní a reagují na falešné odkazy a poté bez váhání zadávají do odkazů citlivé informace ke svým bankovním účtům a platebním kartám. Tyto údaje pak pachatel velmi snadno zneužije k odčerpání finančních prostředků. Proto pamatujme: Když něco prodáváme, tak tomu, kdo má o námi nabízenou věc stačí, když bude znát účet, na který poukáže peníze za nabízenou věc,“ dodává Čírtková.

Lidé by proto nikdy neměli nikomu jinému poskytovat údaje ke své platební kartě, stejně jako by nikdy neměli potvrzovat podvodné transakce. „A to ani přes naléhání druhé strany,“ říká Čírtková.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky podvod, podvodník, inzerát, marketplace, policie, Jihlava, Vysočina

Komentáře

Miloslav Fafílek

Jo, Jihlava, to je univerzitní město. Tam je to normální, zdá se, že Jihlava střídá Bruntál v inteligenci lidí

Úterý, 23. dubna 2024, 15:48Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.