Počasí dnes19 °C, zítra17 °C
Pondělí 20. května 2024  |  Svátek má Zbyšek
Bez reklam

Speed Marathon: Padly pokuty skoro za 200 tisíc. Jeden řidič se řítil Jihlavou stokilometrovou rychlostí

Uplynulý pátek patřil dopravně bezpečnostní akci s názvem Speed Marathon. Policejní hlídky na silnicích všech tříd měřily rychlost. A to i na Vysočině, kde policisté zjistili 136 přestupků.

„Celkem 126 přestupků - tedy naprostá většina - se týkalo překročení rychlostních limitů. Za tyto přestupky jsme uložili v příkazním řízení pokuty v celkové výši 194 500 korun. Dva zjištěné přestupky jsme oznámili správnímu orgánu k projednání, v jednom případě jsme za překročení nejvyšší dovolené rychlosti při jízdě v obci zadrželi řidičský průkaz – přišel o něj řidič, který v pátek 19. dubna kolem půl sedmé večer projížděl po ulici Sokolovská v Jihlavě rychlostí 94 kilometrů v hodině," informovala novináře dnes ráno policejní mluvčí Dana Čírtková.

V rámci dopravně bezpečnostní akce ještě policisté vybrali od řidičů dva nedoplatky za 4 tisíce korun.

Do výběru míst se zapojila také veřejnost 

Speed Marathon probíhal v pátek 19. dubna. Na výběru míst, kde se bude měřit rychlost, se pravidelně podílí také veřejnost. Konkrétně na Vysočině motoristé sami vybrali silnici I/34 mezi Humpolcem a obcí Rozkoš. „Na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit budou policisté provádět v průběhu celého dne měření rychlosti. Na výběru úseků se nepodíleli jen policisté, ale i samotní občané, kteří měli možnost vybrat úseky, na kterých dopravně bezpečnostní akce proběhne,“ nastínila již dříve Čírtková. 

Upozornila i na to, že v souvislosti s novelou zákona o provozu na pozemních komunikacích, která nabyla účinnosti 1. ledna letošního roku, došlo k některým zásadním změnám z hlediska stanovení sankcí za porušení nejvyšší dovolené rychlosti v obci či mimo obec. Řidičům tak nově hrozí pokuta ve výši od 1500 až do maximální výše 25 tisíc korun. K tomu řidiči mohou dostat až šest trestných bodů. 

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Luboš Vrabec | Zdroj Policie ČR

Štítky rychlost, kontrola, hlídka, policie, výsledky, měření, pokuta, speed marathon, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Speed Marathon: Padly pokuty skoro za 200 tisíc. Jeden řidič se řítil Jihlavou stokilometrovou rychlostí | Krimi | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.