So 29. 8. 2026Evelína
Krimi

Řidič Fordu v Telči usnul za volantem. Vyjel ze silnice a narazil do zábradlí, jeho spolujezdkyně se zranila

Lenka Dvořáková1 minuta čtení14. 7. 2023, 13:16
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Tomáš Kaser

Je důležité, abychom za volant usedali odpočatí. O tom se ve středu 12. července přesvědčil řidič Fordu, který v Telči boural. Podle všeho byl zřejmě unavený a za volantem na chvilku usnul.

Řidič jel před druhou hodinou odpoledne po ulici Slavatovská směrem k ulici Štěpnická. „Při jízdě se plně nevěnoval řízení, kdy zřejmě v důsledku únavy usnul, a vyjel mimo komunikaci, kde automobil narazil do sloupků zábradlí. Při nehodě utrpěla zranění spolujedoucí a na ošetření byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do jihlavské nemocnice,“ popsala Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Policisté, kteří byli přivolaní k nehodě, udělali muži test na přítomnost alkoholu, ten měl negativní výsledek. Na vozidle vznikla škoda přibližně za devadesát tisíc korun, další škoda byla způsobena poškozením zábradlí.

„Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy,“ dodala Jana Kroutilová.

Podílejte se na obsahu Drbny

Zdroj: Policie ČR

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Noční nehoda ve Velkém Meziříčí: Sedmnáctiletý motorkář skončil v nemocniciDoprava

Noční nehoda ve Velkém Meziříčí: Sedmnáctiletý motorkář skončil v nemocnici

Ve čtvrtek tři hodiny po půlnoci řešili policisté nehodu motorkáře, ke které došlo na rovném úseku ve Velkém Meziříčí. Škoda je přes 55 tisíc, zranění byla pouze lehká.

ČEZ Family Run Aquapalace 2026 je rodinný běh plný pohybu, zábavy a společných zážitkůSpolečnost

ČEZ Family Run Aquapalace 2026 je rodinný běh plný pohybu, zábavy a společných zážitků

Chcete si užít den plný pohybu, zábavy a rodinné pohody? V sobotu 12. září 2026 se uskuteční už 7. ročník ČEZ Family Run Aquapalace Praha. Rekreační běh propojí sportovní zážitek s příjemnou rodinnou atmosférou a pestrým doprovodným programem. Účastníci navíc za dokončení sedmikilometrové trasy získají celodenní vstupenku do Vodního světa Aquapalace Praha. Generálním partnerem akce je Skupina ČEZ.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook