úterý 29. listopadu 2022 Zina

Policie na Vysočině se zaměřila na řidiče nákladních vozidel. Za přetížení padly další pokuty

Policejní hlídky v kraji se v úterý 4. října opět zaměřily na kontroly nákladních vozidel, a to hned několika kategorií. Kvůli přetížení také tentokrát padlo několik pokut a kaucí.

Na dálniční odpočívce dálnice D1 na 115. kilometru ve směru na Brno policejní hlídka zastavila řidiče nákladního vozidla kategorie N2. „Jedná se o kategorie vozidel, jejichž největší přípustná hmotnost převyšuje 3500 kilogramů, avšak nepřevyšuje 12 tisíc kilogramů. Řidičem i provozovatelem byl pětačtyřicetiletý cizinec - státní příslušník Rumunska. Řidič převážel náhradní díly k vozidlům. Při nízkorychlostním kontrolním vážení policisté zjistili, že vozidlo je přetíženo o 4 564 kilogramů, přičemž nejvyšší technicky přípustná hmotnost vozidla je stanovena na 7 490 kilogramů,“ jmenuje Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Policejní hlídka v tomto případě řidiči na místě uložila pokutu v příkazním řízení a provozovateli byla uložena kauce ve výši 45 tisíc korun. „Celou věc jsme oznámili správnímu orgánu. Řidič vozidla na místě náklad přeložil,“ dodala k první kontrole mluvčí Čírtková.

Pokuta i pro řidiče z ČR 

Policisté také zastavili slovenskou jízdní soupravu převážející lesní techniku pro těžbu dřeva. A při nízkorychlostním kontrolním vážení zjistili překročení největší povolené hmotnosti jízdní soupravy, kde bylo povoleno 48 tun. „Vozidlo bylo přetíženo o 5 557 kilogramů, dále jsme zjistili překročení největší povolené hmotnosti tažného vozidla o 2 959 kilogramů (povoleno 26 tun) a největších technicky přípustných hmotností na nápravy tažného i přípojného vozidla. Dále jsme zjistili překročení rozměrů jízdní soupravy – délky o 4,55 metru, šířky o 0,48 metru,“ vyjmenovala mluvčí Čírtková. Také tento řidič z kontroly vyšel s pokutou, provozovateli hlídka uložila kauci ve výši 50 tisíc korun a celou věc policisté oznámili správnímu orgánu.

Úterním kontrolám neušli ani řidiči, kteří usedli za volant vozidel kategorie N1 – jedná se o vozidlo, jehož největší přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kilogramů. „Řidiči i provozovatelé byli státní příslušníci České republiky. Jedno vozidlo bylo přetíženo o 550 kilogramů a druhé o 1100 kilogramů. Obě porušení jsme vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení a porušení ze strany provozovatelů vozidel jsme oznámili do správního řízení příslušnému správnímu orgánu,“ uzavřela Dana Čírtková.

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR | Zdroj Policie ČR

Štítky kontrola, nákladní, vozidlo, doprava, přetížení, pokuta, kauce, policie, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.