středa 17. srpna 2022 Petra

Jak to bylo s páteční nehodou v Dolní Krupé? Svědkové, hlaste se policii

Policie se obrací na veřejnost s žádostí o spolupráci při vyšetřování dopravní nehody v Dolní Krupé na Havlíčkobrodsku. V pátek ráno zde došlo ke střetu nákladního a osobního automobilu.

K havárii došlo v pátek kolem půl osmé ráno obci Dolní Krupá v místě tříramenné křižovatky silnice II/344 a místní komunikace. „Nehoda se stala při míjení nákladního automobilu MAN s osobním automobilem Jeep v levotočivé zatáčce v klesání. Došlo ke střetu levé přední části osobního automobilu s levou zadní částí nákladního automobilu,“ upřesnila Dana Čírtková, policejní mluvčí.

Řidič nákladního automobilu jel po hlavní pozemní komunikaci po silnici II/34 ve směru na obec Chotěboř. Po nehodě uvedl, že se údajně nejdříve míjel s autobusem a následně se míjel s osobním automobilem Jeep, se kterým se poté střetl. Řidič osobního automobilu Jeep jel v opačném směru jízdy. Později řidič nákladního automobilu MAN uslyšel ránu, ale žádné poškození nezaznamenal.

Řidič osobního automobilu Jeep při šetření řekl, že projížděl po silnici II/344 ve směru na obec Havlíčkův Brod a v místě pravotočivé zatáčky se ve stoupání se míjel s nákladním automobilem a když byl u levé zadní části nákladního automobilu, tak uslyšel ránu, načež za zatáčkou zastavil a zjistil, že má poškozenou levou přední stranu vozu.

„Vznikla hmotná škoda na obou vozidlech. U obou řidičů policisté na místě provedli dechovou zkoušku na případnou přítomnost alkoholu v dechu, jejíž výsledek byl u obou řidičů negativní,“ dodala Čírtková.

Policisté se kvůli vyšetřován příčiny dopravní nehody a zejména ke stanovení míry zavinění obracejí na případné svědky nehody, kteří viděli její průběh nebo svědky, kteří mají ve svých vozidlech palubní kameru, která by zachytila jízdu obou vozidel před nehodou případně samotný střet, aby se ozvali na lince 158.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR | Zdroj Policie ČR

Štítky Dolní Krupá, nehoda, svědci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.