úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Muži v Jihlavě se vloupali do kontejnerů, vzali nářadí za 130 tisíc. Dopadli je dřív, než krádež zjistil majitel

Poměrně velkou krádež odhalili policisté v Jihlavě. Na svědomí ji má dvojice zlodějů, oba muži skončili v policejní cele. Hrozí jim až pětiletý pobyt ve vězení.

Podezřelou dvojici odhalili policisté v neděli 14. listopadu v Jihlavě. Brzy ráno totiž zastavili auto značky Audi, které bylo naložené nářadím. „Policisté pojali podezření, že se jedná o kradené věci a provedené šetření podezření potvrdilo. Nářadí totiž pocházelo ze stavebních kontejnerů stojících na nedalekém pozemku rozestavěného domu, kam se předtím vloupali. Krádež tak policisté odhalili dřív, než ji zjistil majitel. Oba muže důvodně podezřelé ze spáchání trestné činnosti zadrželi a byli umístěni do policejních cel,“ sdělila Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Krádež si pak převzali kriminalisté služby kriminální policie a vyšetřování. Provedli ohledání, zadokumentování, šetření, zahájili prověřování a shromáždili důkazy. Odcizené nářadí kriminalisté zajistili a následně si jej převzal zpět majitel. Na základě šetření kriminalisté zjistili, že starší z mužů navíc ještě ukradl jízdní kola z bytového domu.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvou mužů ve věku třicet a čtyřiatřicet let, oba z Jihlavska. „Muži byli obviněni z přečinu krádeže spáchané dílem ve spolupachatelství, přičemž činem byla způsobena větší škoda,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obvinění muži jsou recidivisté a v minulosti byli již opakovaně soudně trestáni. Starší z nich je v současné době vyšetřován ještě v souvislosti s jinou majetkovou trestnou činností.

Brali brusky, kladiva, pilu, nivelační přístroj 

Oba muži jsou obviněni z toho, že se na konci minulého týdne vloupali v Jihlavě do stavebních kontejnerů a odcizili různé nářadí jako brusky, vrtací kladiva, motorovou pilu, vrtačku, nivelační přístroj, sadu pro vodorovnou a svislou rovinu a další věci. „Odcizené věci naložili do vozidla a odjeli s cílem je prodat, krádež jim ale překazila policejní hlídka. Starší z obviněných mužů se navíc na přelomu léta a podzimu v Jihlavě vloupal do společné kolárny bytového domu a odcizil dvě horská kola v hodnotě přes třicet tisíc korun, která za zlomek jejich hodnoty zpeněžil,“ doplnila Kroutilová.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného čtyřiatřicetiletého muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Druhý obviněný muž byl po provedení nezbytných úkonů ze zadržení propuštěn a je stíhán na svobodě.

„Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na dobu pěti let,“ dodala závěrem Kroutilová.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky vloupání, zloděj, krádež, kontejner, stavba, nářadí, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.