úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Tři sta gramů pervitinu do Jihlavy. Policie chytila dealerku z Jihlavska, drogy dávala i jako protislužbu

Kriminalisté v Jihlavě dopadli šestatřicetiletou dealerku drog, která je sama užívala. Jak se ukázalo, v trestné činnosti nebyla žádným nováčkem, teď je dokonce ještě v podmínce.

Ženu důvodně podezřelou ze spáchání drogové trestné činnosti kriminalisté dopadli minulý týden v Jihlavě. Měla u sebe pervitin a marihuanu, drogy kriminalisté zajistili a budou podrobeny expertíze na odborném policejním pracovišti. Zadrženou ženu odvezli na oddělení policie a umístili ji do policejní cely.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadržené. „Šestatřicetiletá žena z Jihlavska byla obviněna ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve značném rozsahu,“ řekl Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality.

Jak se nyní ukázalo, obviněná žena byla v minulosti soudně trestána za majetkovou a opakovaně také za drogovou trestnou činnost. „Trest si odpykávala i ve věznici a až do jara příštího roku je ve zkušební době podmíněného propuštění,“ dodává Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Sama byla narkomankou 

Šestatřicetiletá žena byla obviněna z toho, že v období přibližně od začátku loňského roku nakoupila pervitin v celkovém množství přibližně 300 gramů. Ten pak dále poskytovala dalším osobám a také ho sama užívala.

„Pervitin nakupovala na Havlíčkobrodsku a Třebíčsku. Drogu prodávala na různých místech Jihlavy a jejím okolí. Pervitin zájemcům poskytla v desítkách případů. Za drogy platili, ojediněle pervitin poskytla jako protihodnotu v souvislosti se zajištěním jejího bydlení,“ pokračuje Kroutilová.

Minulý týden měla žena u sebe za účelem dalšího prodeje pervitin a marihuanu, které přechovávala. Drogovou trestnou činnost ale ukončili kriminalisté, kteří ženu zadrželi a zajistili kolem deseti gramů pervitinu a marihuanu uloženou v několika sáčcích.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné ženy do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byla žena vzata do vazby a policisté ji eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují,“ dodává mluvčí Jana Kroutilová.

Za trestnou činnost lze obviněné ženě uložit trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky pervitin, droga, dealerka, Jihlava, policie, dopadení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.