neděle 24. října 2021 Nina

Mezi lidmi kolovala fotka zkrvaveného muže. Nešlo o Romy ani o jihlavské náměstí, vzkazuje šéf městské policie

Na sociálních sítích během posledních několika dní kolovaly hojně diskutované případy, v níž hrálo hlavní roli násilí. Městským strážníkům v Jihlavě se je podařilo rychle vyřešit, pachatelé jsou dopadeni a postaveni před spravedlnost. Asi nejvíce reakcí vzbudila fotografie zkrváceného muže, která měla být údajně z jihlavského Masarykovo náměstí.

Za dopadením pachatelů stojí také kvalitní kamerový systém a také to, že v ulicích je nyní k vidění vice hlídek městských i republikových policistů.

„Dne 8. září strážníci obdrželi oznámení o fyzickém napadení s použitím nože na ulici Husova v Jihlavě. Na místo byly vyslány dvě hlídky městské policie. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o rodinný konflikt v bytě a že agresor z místa odešel,“ popisuje incident Radovan Daněk, mluvčí jihlavské radnice. Po dalším pátrání byl pachatel ve spolupráci s Policií ČR zadržen na Havlíčkově ulici.

Také pachatelé pátečního napadení v ulici Matky Boží byli velmi rychle zadrženi. Fyzickou potyčku v pátek 9. září večer zaznamenal operační strážník díky městskému kamerovému dohlížecímu systému. „Trojice mužů napadla procházejícího tak, že ho povalili na zem a následně několikrát udeřili pěstí a kolenem do oblasti hlavy,“ popisuje událost Stanislav Maštera z městské policie s tím, že na místo okamžitě vyjely hlídky a strážníci účastníky napadení během několika minut zajistili.

Na sociálních sítích kolovala o víkendu také fotka zkrvaveného muže s tím, že se jedná o zraněného napadeného muže na Masarykově náměstí v Jihlavě. „Nevíme, kdo zveřejnil fotku a kde byla pořízena, ale každopádně se nejednalo o Romy ani o Masarykovo náměstí v Jihlavě,“ vyloučil ředitel jihlavské městské policie Jan Frenc. Podle jeho slov v sobotu 11. září strážníci řešili jediný případ, když se u obchodního domu Billa poprali dva bezdomovci. Oba účastníky potyčky bude řešit přestupkové oddělení jihlavského magistrátu. 

Raději volat policii než natáčet na mobil 

„Po městské policii posílila hlídky také policie republiková, a tak i jejich muže a ženy v uniformách teď můžeme častěji potkat v ulicích Jihlavy,“  říká primátorka Jihlavy Karolína Koubová s tím, že to určitě přispěje k pocitu větší bezpečnosti v centru města. „Jakékoli násilí je pro mě naprosto nepřípustné, a mluvím i o slovních napadeních. Zaměříme se proto i na takové jedince, kteří obtěžují své okolí hulvátským chováním či křikem. Jsem velmi ráda, že městská policie funguje tak, jak funguje, a že při potyčkách zasahuje v řádech minut,“ doplňuje primátorka.

Podle jejích slov je také nutné, aby lidé ihned, když se setkají s nevhodným a obtěžujícím chováním, volali linku 156 na městské strážníky nebo 158 na republikovou policii. Je to podle ní určitě efektivnější a účinnější než fotit nebo natáčet jakýkoli incident na mobil a pak záběry zveřejňovat na sociálních sítích.

„Navíc například poslední fotka zkrvaveného muže ležícího na dlažbě, která kolovala sociálními sítěmi, zřejmě vůbec nebyla z Jihlavy, přestože ji za jihlavskou považovali mnozí sdílející,“ dodává mluvčí Daněk.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky potyčka, sociální sítě, krimi, násilí, městská policie, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.