středa 19. května 2021 Ivo

Muž bodl kuchyňským nožem svou přítelkyni do břicha. Hrozí mu až 10 let za mřížemi

Třebíčští kriminalisté vyšetřují závažný trestný čin, k němuž došlo v pátek 23. dubna v Třebíči. Dvacetiletý muž bodl do břicha svou přítelkyni.

Napadení ženy se odehrálo v bytě, kde spolu dvojice bydlela.

„Dvacetiletý muž z Brněnska v podnapilém stavu slovně a pak i fyzicky napadl dvou přítelkyni – bodl ji nožem do břicha,“ uvedla Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Po oznámení na místo okamžitě vyjely policejní hlídky a u domu policisté zadrželi muže důvodně podezřelého ze spáchání násilného činu. Okamžitě po přijetí oznámení k domu vyjela také zdravotnická záchranná služba a těžce zraněnou ženu odvezla do nemocnice, kde žena podstoupila operační zákrok.

Policisté provedli u zadrženého muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,71 promile alkoholu. Podezřelý muž následně skončil v policejní cele. Kriminalisté provedli ohledání místa činu, šetření a zajistili také stopy, včetně kuchyňského nože. Zahájili prověřování, provedli výslechy a shromáždili důkazy.

Muž už má trestní minulost 

Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvacetiletého muže z Brněnska. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví,“ řekl Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Obviněný muž byl v minulosti vyšetřován v souvislosti s výtržnictvím.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. 

„Za zvlášť závažný zločin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky napadení, nůž, zranění, Třebíč

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.