pondělí 12. dubna 2021 Julius

Bezdomovec zaútočil na jiného muže nožem. Jde o čtvrtý letošní pokus o vraždu

, aktualizováno 3. dubna 2021, 13:08

Kriminalisté na Vysočině vyšetřují pokus o vraždu, v tomto roce v rámci našeho kraje už čtvrtý. Z tohoto zvlášť závažného zločinu obvinili dvaatřicetiletého muže, který putoval v pátek 2. dubna do vazební věznice v Brně.

Případ pro policisty začal 31. března ve večerních hodinách, když na integrovaném operačním středisku přijali oznámení o fyzickém napadení mezi dvěma muži bez trvalého pobytu, k němuž mělo dojít ve Velkém Meziříčí v blízkosti zahradní chatky v lokalitě Zelený kout.

V letošním roce se v našem kraji jedná o čtvrtý případ, kdy ve dvou případech se jednalo o vraždu ve stadiu pokusu a ve dvou případech o dokonanou vraždu. Všechny případy se podařilo kriminalistům objasnit.

„Na místo okamžitě po oznámení vyjeli policisté, kteří na místě zjistili, že dva muži bez trvalého domova zde společně užívali zahradní chatku a mělo mezi nimi dojít k incidentu, po kterém jeden z dvojice zaútočil na druhého nožem. Způsobil mu vážné zranění a z místa utekl. Bezprostředně po činu ho ale zadrželi policisté a převezli do policejní cely. Zraněného třiašedesátiletého muže převezla posádka zdravotnické záchranné služby do zdravotnického zařízení v Brně, kde se musel podrobit operačnímu zákroku. Nůž, kterým muž na svého spolubydlícího zaútočil, byl na místě zajištěn,“ uvedla k případu Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Až dvacetiletý pobyt ve vězení 

Případ si na místě k dalšímu prověřování převzali krajští kriminalisté z odboru obecné kriminality, kteří vzhledem k závažnosti a okolnostem útoku zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. „V pátek vyšetřovatel zahájil trestní stíhání a dvaatřicetiletého muže obvinil ze zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy. Co bylo motivem útoku, je předmětem policejního vyšetřování,“ dodává Čírtková.

Vyšetřovatel případu podal podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na vazební stíhání pachatele. Návrh státního zástupce soud akceptoval a v pátek 2. dubna proběhlo u okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou vazební stíhání.

„Muže přímo od soudu policisté eskortovali do vazební věznice v Brně. Obviněnému muži hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody v trvání dvanácti až dvaceti let,“ jmenuje na závěr Čírtková.

Ohodnoť článek

Foto Policie ČR

Štítky bezdomovec, útok, nůž, pokus, vražda, Velké Meziříčí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.