pondělí 12. dubna 2021 Julius

Ve Ždírci bylo zadrženo 6 Afghánců, dva byli nezletilí. Šli pěšky se svými zavazadly

Na Vysočině byli zadrženi další migranti. Hlídka odboru cizinecké policie z Vysočiny vyjížděla ve středu 10. února v dopoledních hodinách na základě oznámení do Ždírce nad Doubravou, kde se měla pohybovat skupina podezřelých osob. Jednalo se o skupinu šesti mužů, kteří se pohybovali v daném prostoru pěšky se svými osobními zavazadly.

V rámci provedené kontroly těchto osob policisté zjistili, že se jedná o migranty z Afghánistánu, kteří u sebe neměli žádné cestovní doklady a nebyli schopni žádným způsobem prokázat svoji totožnost a na území České republiky se nacházeli neoprávněně.  Ke své cestě uvedli, že se do České republiky dostali v úkrytu kamionu.

Po D1 šli pěšky tři Maročani. Dostali se k nám v úkrytu kamionu, do EU chtěli kvůli lepšímu životu

V policejních celách na pracovišti cizinecké policie skončili v sobotu 6. února tři Maročani, kteří se nelegálně dostali do naší země. Odhalila je hlídka odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina patnáct minut před...

Následnou kontrolou bylo zjištěno, že cizinci na území České republiky vstoupili v době platnosti nařízení ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví, které bylo vyhlášené k ochraně před zavlečením onemocnění covid-19. Tímto opatřením se nařizuje zákaz vstupu na území České republiky pro všechny občany třetích zemí, které nejsou na seznamu zemí s nízkým rizikem výskytu covid-19. I z tohoto důvodu tito cizinci nebyli oprávněni vstoupit a pobývat na území České republiky.

„V rámci důkladného šetření jsme zjistili, že všichni migranti jsou zřejmě žadatelé o mezinárodní ochranu – azyl - v některé zemi Evropské unie.  Pokud se potvrdí uvedené podezření, budou předáni do země, ve které o mezinárodní ochranu požádali,“ uvedl k záchytu migrantů Oldřich Chaloupka, vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina s tím, že všichni migranti v rámci řízení uvedli, že mají namířeno do Německa.

„Na základě zjištěných informací jsme cizince zajistili a eskortovali do policejních cel na pracovišti cizinecké policie. U všech cizinců jsme provedli nezbytné identifikační úkony a zajistili provedení testů na covid-19. U všech testovaných cizinců byl výsledek testu negativní.  Cizinci v rámci řízení uvedli, že odešli ze své domovské země z ekonomických důvodů. Policisté zahájili s cizinci správním řízení. Po provedení všech úkonu správního řízení budou čtyři z těchto cizinců zajištěni a umístěni do Zařízení pro umístění cizinců ve Vyšních Lhotách. Dva cizinci z této skupiny byli mladiství, a proto byli předáni pracovníkům odboru sociální péče o děti k provedení dalšího opatření,“ dodala závěrem mluvčí Dana Čírtková.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky migranti, zadržení, Ždírec nad Doubravou, Afghánistán, azyl, kamion, úkryt

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.