středa 21. října 2020 Brigita

PÁTRÁNÍ: Policie hledá staršího muže. Na sobě by mohl mít tepláky a červenobílé bačkory

, aktualizováno 16. září 2020, 9:52

Kriminalisté se obrací na veřejnost, která by mohla pomoci v pátrání po pohřešovaném čtyřiasedmdesátiletém Josefu Kalousovi. Ten v úterý 15. září odešel v odpoledních hodinách z pečovatelského domu, který se nachází v jedné z obcí na Novoměstsku, a do současné doby se nevrátil zpět ani o sobě nepodal žádnou zprávu.

Ihned poté, co policisté přijali oznámení o pohřešování muže, začali po něm pátrat. Informace o pohřešování s jeho popisem byla předána všem policejním hlídkám. „Policisté pohřešovaného muže hledali v místě pečovatelského domu a širokého okolí. Rovněž prověřili zdravotnická zařízení, dopravní spoje, další příbuzné a pátrali po něm i na dalších místech, u kterých vznikl předpoklad, že by se mohl nacházet. Do pátrání po pohřešovaném muži se zapojili také dobrovolní hasiči, psovod a vrtulník s termovizí, přičemž se muže do současné doby vypátrat nepodařilo,“ sdělil David Linhart, mluvčí policistů.

Josef Kalous je vysoký přibližně 175 centimetrů, střední postavy, má zelenohnědé oči a šedé krátké vlasy. Naposledy na sobě měl oblečené červené tričko s krátkým rukávem, šedé tepláky a červenobílé bačkory.

Hledaný muž byl naposledy viděn na silnici z obce Jimramov vedoucí na obec Polička na Žďársku. Dle dosavadního šetření policisté zjistili, že má vazby také na Hlinsko, Českou a Moravskou Třebovou a Poličku.

„Žádáme proto všechny občany, kteří mají informace o tom, kde by se pohřešovaný muž v současné době mohl pohybovat nebo nacházet, aby se policistům přihlásili na tísňovou linku 158,“ vyzývá veřejnost mluvčí Linhart.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Policie ČR (redakčně upraveno)

Štítky pátrání, policie, Josef Kalous, pečovatelský dům, veřejnost

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.