pondělí 1. června 2020 Laura

Požár elektroodpadu v Jihlavě způsobil odložený akumulátor. Škoda je pět milionů

Část Jihlavy v pátek 27. března v podvečer zahalil černý dým a výrazný zápach. Důvodem byl požár ve firmě Enviropol, která sídlí v Hruškových Dvorech. Několik tun elektroodpadu hořelo kvůli uloženému akumulátoru, sdělila dnes mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Požár způsobil škodu zhruba pět milionů korun, během požáru ani zásahu se naštěstí nikdo nezranil.

„Příčinou vzniku požáru byl přechodový odpor, který vznikl v akumulátoru, který byl součástí elektroodpadu," řekla mluvčí Petra Musilová. O požáru v areálu firmy, která se zabývá recyklací, se hasiči dozvěděli v pátek okolo 16:30. Zlikvidovat se jim ho podařilo v sobotu před 5:00.

Na místě zasahovali hašiči z Jihlavy, z Jihlavy - Bedřichova, Polné, Luk nad Jihlavou, Třeště a Zhoře. Velitel zásahu si navíc vyžádal chemickou laboratoř z Tišnova. 

Vzhledem k nebezpečným látkám, které unikaly do ovzduší, bylo lidem prostřednictvím městského rozhlasu důrazně doporučeno si zavřít okna a nezdržovat se venku. To platilo až do sobotního rána.

Ve stejné firmě hořelo i v roce 2018 na začátku prosince. 

Jako by toho bylo v posledních málo. Páteční jasnou oblohu nad Jihlavou odpoledne znečistil černý kouř. Ten je doprovázen plameny šlehajícími z firmy Enviropol, která sídlí v průmyslové zóně Hruškovy Dvory.

Foto Dalibor Mašek | Zdroj ČTK

Štítky Enviropol, požár, hasiči, akumulátor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.