úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

Hasiče zaměstnal požár seníku na Jihlavsku. Škoda se přiblížila k šesti milionům korun

Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen kvůli požáru seníku v obci Zbinohy na Jihlavsku. Požár objektu byl hasičům nahlášený v pondělí 16. března po půl desáté večer. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Jihlava a Humpolec společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Větrného Jeníkova, Zbinoh, Opatova, Hojkova, Herálce a Štoků. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Zřízena byla dvě čerpací stanoviště a voda na požářiště byla dopravována dálkově.

„Kromě samotného hašení hořícího seníku se hasiči zaměřili také na ochranu okolních budov, aby zamezili šíření požáru. Ještě před desátou hodinou večer se zasahujícím jednotkám podařilo dostat požár pod kontrolu. Následně začali hasiči slámu vyskladňovat. Práce na místě i nadále pokračují,“ sdělila k požáru Petra Musilová, mluvčí krajských hasičů. Doplnila, že při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil.

„Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 5 840 000 korun. Příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření,“ dodala Musilová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto HZS Kraje Vysočina

Štítky požár, seník, Zbirohy, hasiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.