Počasí dnes-3 °C, zítra-2 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

V nemocnicích Vysočiny leží 31 pacientů s covidem. Naočkovat se v týdnu nechalo 2128 lidí

Na Vysočině bylo v posledním týdnu v přepočtu na 100 tisíc obyvatel nejméně nových případů covidu-19 v České republice. Podle údajů ministerstva zdravotnictví jich bylo 22. Počty nově zjištěných případů nemoci v kraji klesají od konce září, nyní jsou na hodnotách, které byly letos naposled v červenci. Před rokem se na Vysočině při stejném přepočtu týdně nakazilo 455 lidí, nemocnice se chystaly omezovat akutní péči a žádaly o pomoc s péčí o nemocné armádu.

Podle informací pěti krajských nemocnic nyní hospitalizují 31 lidí s covidem-19. Jeden z nich je na jednotce intenzivní péče, jeden potřebuje umělou plicní ventilaci.

Pro očkování proti covidu-19 si za uplynulý týden přišlo 2128 lidí, většina z nich pro druhou posilující dávku. Lidí, kteří se nechali očkovat poprvé bylo pět.

Nemocnice Havlíčkův Brod tento týden zrušila odběrový stan postavený hasiči, od března 2020 v něm testovala lidi na koronavirus. Stan umožňoval odběr vzorků přímo z auta. Testování v nemocnici je zachované, lidé ale už pěšky musejí dojít do přistavené buňky. „Odběrové místo na testy na covid-19 nyní funguje dva dny v týdnu - pondělí a čtvrtek od 8:00 do 9:00. Pouze ve státní svátek 17. listopadu nebudeme provádět odběry, ale nahrazujeme tento den pátkem 18. listopadu. Kapacita odběrového místa v tyto dny je 90 zájemců na PCR testy a 70 na antigenní testování," uvedla mluvčí nemocnice Petra Černo.

Nemocnice Třebíč testuje přímo v nemocniční budově tři dny v týdnu. Testování ve stanu dál dělá nemocnice v Pelhřimově a Jihlavě.

Od začátku pandemie v roce 2020 prokázaly testy v půlmilionovém kraji nákazu u 187 677 lidí, s nákazou jich zemřelo 1824, jeden v posledním týdnu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje

Štítky covid, koronavirus, nemocnice, očkování, vakcína, statistika, Vysočina, Kraj Vysočina, COVID-19, Ministerstvo zdravotnictví České republiky, Česko, Nemocnice Havlíčkův Brod, Nemocnice Třebíč, Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.