pátek 14. května 2021 Bonifác

Dnes se spouští registrace k očkování padesátníků. V ČR jich žije skoro 700 tisíc

Dnešním dnem se spouští registrace k očkování proti covidu-19 pro další skupinu. Nyní jsou na řadě zájemci, kteří věkově spadají do kategorie od 50 - 55 let. V ČR jich žije 686 tisíc.

Dosud bylo lidem ve věku 50 až 59 let, kteří patří do některé z prioritizovaných skupin podáno, více než 373 tisíc vakcín a dokončené očkování má 118 tisíc z nich.

V Česku se proti nemoci způsobené novým typem koronaviru, který se v zemi poprvé objevil loni na začátku března, očkuje od konce prosince. Od té doby bylo podáno více než 3,2 milionu dávek vakcíny a dokončené očkování má milion obyvatel.

Očkování na Vysočině začalo hned po Novém roce, konkrétně to bylo 2. ledna 2021. Prvním člověkem, jemuž byla podána vakcína, byl ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev. 

Zájemci o očkování proti covidu-19 v kategorii 50-55 let se mohou registrovat na webu ministerstva zdravotnictví. Více o očkování se lidé dozví na www.ceskoockuje.cz nebo ockovanivysocina.cz.

Jako první se začalo s očkováním zdravotníků a obyvatel a zaměstnanců domovů pro seniory a dalších zařízení sociálních služeb. Od poloviny ledna se očkují také nejstarší senioři nad 70 let, postupně se od začátku března spouští také další věkové skupiny.

Přednost dostali také učitelé, pracovníci v sociálních službách, osoby pečující o druhé nebo také armáda, hasiči, policisté a další zaměstnanci integrovaného záchranného systému a kritické infrastruktury. Přednost před vrstevníky mají také chronicky nemocní, pro které by nemoc znamenala vyšší riziko nebo pečující osoby. 

Očkování se dnes otevřelo další skupině. Vakcínu dostanou osoby pečující a akademici na VŠ

Dnešním dnem počínaje se spustil registrační systém na očkování proti covidu-19 další skupině zájemců. Ministerstvo zdravotnictví informovalo, že od 3. května se k očkování proti koronaviru mohou registrovat osoby pečující o člověka ve III. a IV....

Ohodnoť článek

Foto pixabay.com | Zdroj ČTK

Štítky očkování, 50, registrace, covid, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.