středa 21. dubna 2021 Alexandra

První den se k očkování registrovalo 200 tisíc lidí nad 70 let. Dohromady jich je v Česku asi milion

V pondělí 1. března se k očkování proti koronaviru zaregistrovalo více než 200 tisíc seniorů, kteří jsou starší 70 let. Přibližně 13 500 z nich má také termín očkování. Vyplývá to z informací Chytré karantény k pondělní jedenácté hodině večerní. Registrační systém se pro lidi nad 70 let spustil v pondělí v 00:30.

Pokud se lidé chtějí očkovat u praktického lékaře, měli by se ozvat přímo jemu

Od pondělí mohou své pacienty z řad sedmdesátníků, kterých je v Česku zhruba milion, hlásit k očkování i praktičtí lékaři. Upozorňují na to, že lidé, kteří se chtějí nechat očkovat u nich, by se měli ozvat přímo jim a neměli by se sami hlásit do registračního systému. Do něj je pak zapíše lékař.

Pro lidi starší 80 let, kterých je v ČR zhruba 440 tisíc, byla registrace k očkování spuštěna v polovině ledna. Od února přibyla možnost registrace pro zdravotníky a od soboty pro učitele.

Na třešťské poliklinice se dneska otevřelo očkovací centrum na covid-19, první v jihlavském okrese

Přesně rok poté, co se v České republice prokázal první pozitivní, se na třešťské poliklinice se otevřelo očkovací centrum, kde si zájemci mohou nechat aplikovat vakcínu proti covidu-19. Jedná se o první takové zařízení v okrese Jihlava.

Zatímco v polovině ledna při spuštění registračního systému pro lidi nad 80 let se kvůli zahlcení čekalo na PIN kód k registraci desítky minut, v pondělí po spuštění registrace pro další zájemce lidé podle zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurilly zprávy dostávali hned.

Naočkovány jsou dvě pětiny lidí nad 80 let

Do konce února centra podle dat ministerstva zdravotnictví vykázala očkování u 183 253 lidí starších 80 let, tedy u dvou pětin. Registraci provedlo přes 228 tisíc seniorů nad 80 let, tedy asi polovina. Pracovníci ve školství představují podle ministerstva více než 118 tisíc registrací a zdravotníci téměř 29 tisíc registrací. Vedle těchto skupin je očkování přístupné také klientům a pracovníkům v sociálních službách, pracovníkům kritické infrastruktury jako hasičům, policistům, záchranné službě či energetikům, ale také medikům a dobrovolníkům.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, koronavirus, očkování, senioři, registrace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.