pondělí 3. srpna 2020 Miluše

Větrný Jeníkov hlásí nakaženého koronavirem, do odvolání je povinné tam nosit roušky

Větrný Jeníkov oficiálně potvrdil pozitivní případ onemocnění covid-19, osob, které vykazují příznaky nemoci, je však více. I z toho důvodu je do odvolání v katastru městyse povinné nošení roušek a dodržování rozestupů.

K opatřením, které v minulých měsících dodržovala celá Česká republika, přistoupil Větrný Jeníkov na základě domluvy s Krajskou hygienickou stanicí.  K testování dalších osob má dojít v pondělí, povinné nošení roušek by mělo být minimálně do úterý. Podle informací, které má redakce Jihlavské Drbny k dispozici, je prokázaných nakažených již více.

„Mateřská škola a školní družina, dle doporučení Krajské hygienické stanice, zůstávají v běžném letním provozu i nadále. Je na rodičích, zda děti do zařízení umístí,“ oznámila prostřednictvím facebookové stránky obce starostka Větrného Jeníkova Martina Lisová.

Oba místní obchody s potravinami zůstanou otevřeny beze změny, podmínkou vstupu je však rouška a dodržování rozestupů. Naopak uzavřena je například místní knihovna, hostinec, prodejna zmerzliny nebo úřad městyse.

„Prosíme o zachování klidu a omezení sociálních kontaktů. Buďte, prosím, trpěliví a dodržujte nastavené podmínky tak, abychom společně zamezili šíření nemoci především mezi starší spoluobčany,“ apeluje na disciplínu starostka.

V případě jakýchkoli příznaků (žaludeční obtíže, ztráta čichu a chuti, zvýšené teploty, dušnost) okamžitě kontaktujte Krajskou hygienickou stanici (605 702 210).

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo12 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky koronavirus, Větrný Jeníkov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.