Čt 13. 8. 2026Alena
Jihlavsko

V Jihlavě nyní není možné vyřizovat poplatky za odpad. Pracovnice jsou v karanténě

Lenka Dvořáková2 minuty čtení19. 10. 2020, 14:11
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Mapio.net

Kvůli koronaviru je ode dneška do 23. října uzavřený úsek správy poplatku za komunální odpad. Všechny pracovnice uvedeného oddělení jsou v současné době v karanténě. Z tohoto důvodu by veřejnost měla počkat s placením poplatků za komunální odpad.

„Je-li vaše situace neodkladná, lze například pro ohlášení poplatku využít formuláře uveřejněného na webových stránkách města a doručit jej, vlastnoručně podepsán, na podatelnu Magistrátu města Jihlavy, či využít elektronickou komunikaci a žádost zaslat e-mailem se zaručeným elektronickým podpisem na adresu epodatelna@jihlava-city.cz. Pracovnice úseku správy poplatku za komunální odpad by se vám v těchto případech ozvaly zpět,“ uvedl Radovan Daněk, mluvčí jihlavské radnice.

Příjem veškerých dokumentů od klientů úřadu a od veřejnosti je nyní umožněn pouze prostřednictvím pracoviště podatelny. Pracoviště podatelny zatím funguje bez omezení. Podání je možno uskutečnit i do bezkontaktních podacích boxů u vstupů na úřad na Masarykově náměstí 97/1 a v Hluboké 8.

Každý, kdo jde osobně na úřad, může vstoupit pouze s nasazenou rouškou. K tomu je třeba dodržovat minimálně dvoumetrové rozestupy a dále si pravidelně dezinfikovat ruce.

Tajemník magistrátu Evžen Zámek upozorňuje, že kvůli rychlému zvyšování počtu nemocných, kvůli vysokému počtu úředníků s nařízenou karanténou a také kvůli pracovnicím, které musejí doma pečovat o děti do deseti let, hrozí i uzavírání dalších oddělení. Uzavřeno je tak už od minulého týdne například celé oddělení vnějších vztahů a dá se v týdnu očekávat další nárůst takových případů. „Uděláme maximum pro zabezpečení chodu úřadu a vyřizování neodkladných záležitostí. Co ale snese odklad nebo se dá vyřešit telefonicky nebo e-mailem, prosíme odložte nebo se pokusíme to s vámi vyřešit elektronicky," dodal Evžen Zámek.

Už od minulého pondělí 12. října platí na všech úřadech v ČR omezení úředních hodin. Na to zareagoval také jihlavský magistrát – ten je nyní otevřený v pondělí dopoledne od 8:00 do 13:00 a ve středu odpoledne od 12:00 do 17:00.

„Předem objednaní klienti mohou být výjimečně vyřizováni i mimo uvedené časové rozmezí. Objednávkový systém ZDE funguje zatím bez omezení,“ doplnil na závěr mluvčí Daněk.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Řidička se vyhýbala lesní zvěři. Manévr skončil havárií a zraněním čtyř lidíDoprava

Řidička se vyhýbala lesní zvěři. Manévr skončil havárií a zraněním čtyř lidí

K nehodě tří aut došlo v úterý 11. srpna kolem šesté hodiny večerní u Kochánova poblíž Stránecké Zhoře. Za nehodou zřejmě stála lesní zvěř, která vběhla na silnici.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook