<

Aktuálně

Muž odešel z domova a usnul na stole v jihlavské zoo. Našel ho tam hlídač více...

Muž odešel z domova a usnul na stole v jihlavské zoo. Našel ho tam hlídač více...

Baráž o extraligu se přesouvá do Horácké arény, Dukla v tom vidí velkou výhodu více...

KVÍZ: Jak dobře znáte bizáry z Jihlavské Drbny? více...

Den proti úložišti: V lokalitě Hrádek otvírali studánky. Vrtáka vyhnaly lesní víly více...

FOTO: V jihlavské nemocnici funguje již pátý Vánoční pokoj, zpříjemní pobyt během chemoterapie

Autoři | Foto Nemocnice Jihlava | Zdroj Nemocnice Jihlava

Chemostacionář pro onkologické pacienty je kompletně vybavený. V pořadí již pátý Vánoční pokoj tak slouží pacientům v podobě, jak si to na oddělení představovali. Pacienti mají nová křesla, sedačky, nebo tablety se sluchátky, které jim mají zpříjemnit pobyt v nemocnici během chemoterapií.

Princip Vánočního pokoje je jednoduchý. Na stránkách jihlavské nemocnice si vybere veřejnost věc, na kterou chce nejvíce přispět. Dárci napíší položku, kterou si vybrali, nemocnice zašle platební podklady a na stránkách ji označí jako obsazenou. Peníze na vybavení se vybírají do Štědrého dne.

O uplynulých Vánocích nešlo o opravu a vybavení klasického pokoje, ale chemostacionáře. Ten sice sídlí v nově opraveném interním pavilonu, cílem ale bylo pořídit pro pacienty a jejich blízké nové také vybavení. „Chemostacionář slouží k ambulantnímu podávání cytostatik. Vlastní aplikace léků trvá několik minut až hodin a opakuje se v pravidelných intervalech,“ popisuje primář onkologického oddělení Lubomír Slavíček.

Denně místem projde kolem dvaceti pacientů různého věkového rozpětí: „Momentálně využíváme devět křesel pro aplikaci. Právě křesla jsou místem, kde naši pacienti tráví nejvíce času,“ popisuje vrchní sestra onkologického oddělení Barbora Versteegová a dodává: „Cílem bylo, aby prostředí  pro naše pacienty bylo  atraktivní a řešeno citlivě s ohledem na jejich pohodlí a soukromí.“

Díky dárcům se tak pořídila nová křesla, tablety se sluchátky, nebo pohovky do čekárny. V roce 2013 se podařilo vybrat 117 500 korun, za které se opravilo zázemí pro hospitalizované děti a jejich doprovod. V roce 2014 to byla částka 101 169 korun, díky kterým se opravilo zázemí na traumatologicko-ortopedickém oddělení pro tři pacienty. V roce 2015 to bylo 107 450 korun na pokoj na gynekologii. V roce 2016 částka byla celkem 226 330 korun, přičemž jihlavská firma Bosch Diesel na něj přispěla sto tisíci, které byly z akce Svařák 2016. Na poslední Vánoční pokoj se sešlo 110 214 korun.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Nemocnice Jihlava, Vánoční pokoj, chemoterapie, pohodlí, pacient, Lékárenský komplex Jihlava, křeslo, Štědrý den, Lubomír Slavíček, Vánoce, Robert Bosch GmbH

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.