úterý 29. listopadu 2022 Zina

Tisící miminko narozené v havlíčkobrodské porodnici se jmenuje Eliška. Na svět tu letos přišlo už 20 dvojčat

V havlíčkobrodské porodnici přivítali na svět letošní už tisící miminko. Rodiče, kteří bydlí v Dobré u Přibyslavi, holčičce vybrali jméno Eliška. Jubilejní miminko přišlo se narodilo v sobotu 24. září ve 12:43.

„Holčička měla porodní váhu 3320 gramů. Tento rok se narodilo již 20 párů dvojčat. Zatím vedou kluci v počtu 518 : 502 děvčat. Nejvíce porodů se uskutečnilo v červenci, kdy se narodilo 150 dětí," přidává něco málo ze statistiky Petra Černo, mluvčí havlíčkobrodské nemocnice. 

Nejčastějšími jmény, která dávají rodiče miminkům, jsou i letos Jakub a Anna. Další oblíbená jména jsou Adam, Dominik, Jan a Vojtěch. U holčiček je to Eliška, Ema/Emma, Natálie a Tereza.

„Děkujeme všem rodičkám, že si vybraly naši porodnici. V úterý 27. září v 11:00 přijdou mamince pogratulovat ředitel nemocnice David Rezničenko a starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl," dodala Petra Černo. 

Babybox v Třebíči 

Během září, konkrétně ve středu 14. září, našli lékaři v babyboxu v Třebíči novorozenou holčičku, která poté dostala jméno Elizabeth. 

Dnes dopoledne deset minut před 11. hodinou vrzla dvířka babyboxu v Třebíči. Dětský lékař Jaroslav Belvončík tam našel holčičku, tu ihned prohlédl a o holčičce ihned informoval Ludvíka Hesse, zakladatele Babyboxů v ČR.

Ludvík Hess, zakladatel babyboxů v ČR, přišel s nápadem, že by se novorozená zdravá holčička mohla jmenovat Elizabeth, na počest královny Elizabeth II., která zemřela 8. září. „Vzápětí to lékař i sestřičky odsouhlasili. Tedy na počest královny Elizabeth II. Dívenka zvýšila skóre holky versus kluci na 133:110 ve prospěch holčiček," informoval novináře Ludvík Hess. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Nemocnice Havlíčkův Brod | Zdroj Nemocnice Havlíčkův Brod

Štítky miminko, narození, porod, novorozeně, porodnice, statistika, tisíc, nemocnice, Havlíčkův Brod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.