úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Zájem o očkování proti covidu na jihlavském Dni zdraví předčil očekávání. Původní množství vakcíny se navyšovalo

Jihlavská nemocnice v úterý 9. listopadu opět pořádala Den zdraví. A jak se ukázalo, navštívili ho hlavně zájemci o očkování proti onemocnění covid-19. Původně připravených padesát dávek jednorázové vakcíny bylo proočkováno během dopoledne. Na aplikaci se sjeli lidé nejenom z Jihlavy, ale i okolních měst Vysočiny, třeba Ledče nad Sázavou.

„Celkem jsme aplikovali 87 dávek jednorázové vakcíny Janseen od firmy Johnson proti onemocnění Covid-19 a 14 dávek proti chřipce,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče Hana Hladíková s tím, že počty předčily očekávání a už hodinu po začátku Dne zdraví byla jasné, že připravit se musí více než původně připravených padesát dávek. „Jsme moc rádi, že si za námi našli cestu i lidé z dalších měst v kraji a nejenom z Jihlavy,“ dodává Hladíková.

Kromě očkování si lidé mohli vyzkoušet, jak jsou na tom s hladinou cholesterolu, a to pod taktovkou Státního zdravotnického ústavu. Dále se měřila glykémie, na místě poradili nutriční terapeuti, ženy mohly bez objednání využít vyšetření mamografem. Radilo se i kuřákům, kteří chtějí s tímto zlozvykem přestat.

„Nový přístroj si mohli zájemci vyzkoušet u hygieny rukou, nově měla poradenství připravené také porodnice i gastroenterologická ambulance ohledně prevence kolorektálního karcinomu nebo urologická ambulance, kde měli materiál k ošetřování pacientů s nefrostomií, epicystostomií a urostomií. U každého stanoviště se zastavila zhruba stovka lidí,“ jmenuje Monika Zachrlová, mluvčí Nemocnice Jihlava.

Pokud epidemiologická situace dovolí, další Den zdraví proběhne příští rok na jaře.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Nemocnice Jihlava

Štítky Den zdraví, zdraví, prevence, Nemocnice Jihlava, očkování, covid, koronavirus, vakcína

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.