neděle 16. května 2021 Přemysl

Jihlavská nemocnice opravuje výtahy. Aktuálně v gynekologicko – porodnickém pavilonu

V jihlavské nemocnici, konkrétně v oranžovém pavilonu, zní sbíječky. V srdci gynekologicko-porodnického pavilonu se totiž nyní opravují výtahy. Druhá největší budova nemocnice tak dostává novou tvář. Opravy potrvají několik měsíců.

Budova s oranžovou fasádou a popsaná písmenem „G“ je druhým největším lůžkovým pavilonem v nemocnici. Opravy za několik milionů potrvají půl roku. „V budově je celkem devět pater a na každém patře je šest výtahů. Polovina z nich slouží veřejnosti a polovina je v zázemí určená pro personál. Stavební práce musí postupovat tak, aby nenarušily chod zařízení. Současně se tedy opravují maximálně dva výtahy najednou,“ popisuje provozně technický náměstek Nemocnice Jihlava Alexander Filip.

V budově se nachází dětské, ortopedicko-traumatologické, gynekologické a oční oddělení a také porodní sály, gastroenterologické pracoviště a ambulance plastické chirurgie.

Opravené výtahy na interně

„Opravy vyjdou na 17 milionů korun a skončí v říjnu letošního roku,“ upřesnila Monika Zachrlová, mluvčí Nemocnice Jihlava.

Ohodnoť článek

Foto Nemocnice Jihlava

Štítky Nemocnice Jihlava, oprava, výtahy, gynekolgie, porodnice, pavilon, G

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.