<

Aktuálně

ÚNOR 2026: Kterých deset článků na Jihlavské Drbně bylo nejčtenějších? více...

Příběh kavárny v Jihlavě po letech skončil. Majitelka mluví o těžkém rozhodnutí více...

Řidič srazil cyklistu a pokračoval dál v jízdě. Policie teď hledá svědky nehody více...

Policejní potápěč zahynul při ponoru na Dalešické přehradě. Běží sbírka pro jeho dceru více...

FOTO: Dělníci staví poslední patro vysokoškolských kolejí, soudní spory pokračují více...

Na Ukrajinu proudí pomoc ze všech koutů republiky. Slouží i jihlavské trolejbusy více...

Muž ve Světlé napadl nožem svoji partnerku. Pro zdravotníky měl ale jiný příběh více...

HLEDÁME PÁNÍČKA: Štěně Larry je zatím bojácné. Bude z něj ale veselý a učenlivý pes více...

Největší zájem o noclehárnu mají kvůli mrazu bezdomovci v Jihlavě. Hlásí úplně plno

Autoři | Foto pixabay.com

V menších městech na Vysočině mají v mrazivých dnech zájem o provizorní noclehárny jen jednotlivci. Větší zájem je v krajské Jihlavě. Tamní noclehárna v Žižkově ulici s kapacitou 24 lůžek už se zaplnila. Ve Žďáru provizorního přenocování zatím využili dva lidé.

Nabídku střechy nad hlavou a teplé postele vnímají někteří bezdomovci jako obtěžování a přílišné zasahování státu do jejich života. ČTK to dnes řekl vedoucí žďárského azylového domu Jiří Juřena.

Provizorní přenocování nabízí žďárský azylový dům s 19 stálými klienty nad rámec běžné činnosti. „Lidé mají možnost si u nás doplnit nebo vyměnit ošacení, dostanou teplou polévku a čaj,“ řekl Juřena. Stejnou nabídku poskytuje i azylový dům v Třebíči. Jako každý rok využívá pro krizové přenocování jeden volný pokoj. „V noci na dnešek nikdo nepřišel, ale vzhledem k dnešním předpovědím si myslím, že přijdou minimálně dva,“ řekla vedoucí azylového domu Eliška Klimešová.

Jihlavská noclehárna vznikla po dohodě magistrátu, městské policie a Střediska křesťanské pomoci v reakci na umrznutí dvou bezdomovců. Ve městě jich je podle Frence asi 80. Noclehárna funguje už druhou zimu. „Otevřeli jsme v prosinci. Noclehárna je v provozu od 19:00 do 7:00. V průměru je tam okolo 20 osob, v posledním týdnu je ale kapacita plná a chodí tam i dvě ženy,“ řekl Frenc.

Noclehárna je vybavena vyřazenými nemocničními postelemi. Lidé mají k dispozici pračku a sušičku, mohou se umýt a vyměnit si oblečení. Dostanou také základní potraviny, konzervy a sušenky.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky bezdomovci, mráz, noclehárna, zima, Jihlava, bezdomovec, azylový dům, Kraj Vysočina, Třebíč

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.