„Aktuálně nabízí Muzeum Vysočiny Jihlava v týdnu od 17. do 21. července ještě osm volných míst a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod v termínu od 7. do 11. srpna sedm míst. Pro děti je připravený velice zajímavý a pestrý program,“ informovala náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
Příměstské muzejní tábory jsou ideální volbou nejen pro ty, kdo nechtějí strávit noc mimo domov, ale i pro všechny aktivní, zvídavé a hravé děti. Rodiče na těchto táborech oceňují, že je o jejich potomka dobře postaráno, a že smysluplně stráví volný prázdninový čas a k tomu se dozví spoustu nového a zajímavého ve vazbě na dané místo. Navíc může poznat nové kamarády a užije si spoustu legrace. Alespoň takové byly ohlasy na předchozí ročníky krajských muzejních příměstských táborů.
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod vypsalo dva termíny, přičemž červencový je již plně obsazený. V srpnovém turnusu však zbývá ještě sedm volných míst. Malí táborníci hravou formou poznají nejen přírodu a historii Havlíčkova Brodu, ale v rámci aktivit zavítají též na zříceninu hradu Orlík, na zámek ve Světlé nad Sázavou nebo do kaňonovitého údolí romantické řeky Doubravy.
Pracovníci muzea dovolí dětem nahlédnout pod pokličku muzejních činností a zasvětí je do své nevšední profese. Bližší informace a přihláška jsou k dispozici na webových stránkách.
Muzeum Vysočiny Jihlava zacílilo svůj program na děti ve věku 8 až 12 let. V týdnu od 17. do 21. července si malí táborníci užijí nevšední příběh architektury doby přelomu 19. a 20. století. Velice zkušená a nápaditá edukátorka Silvie Čermáková má pro děti připravenu řadu experimentů a nevšedních nápadů. Děti budou objevovat, poznávat, experimentovat i tvořit. Naskytne se jim zcela neobvyklý pohled na město, zajímavé i zapomenuté stavby, domy a jejich obyvatele. Těšit se mohou ale i na renesanční, gotické a další dílny, ve kterých si na vlastní kůži vyzkoušejí starobylou práci mistrů řemeslníků, umělců a stavitelů.
Přihlašování na tento tábor probíhá formou odevzdání vyplněné tištěné přihlášky na pokladně jihlavského muzea.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.