Aktuálně

ANKETA: Slamáci po jednadvacáté. Jakubov letos hlídá Rákosníček a dvě žabky více...

Opilá žena jela na Třebíčsku na koloběžce, u sebe měla dítě. Oba vyrazili bez helmy více...

Humpolec chce začít měřit rychlost v problémovém úseku ještě letos více...

DRBNA HISTORIČKA: Zaměstnanci se dřív mohli přejídat pravým masem více...

Řidiči nákladní soupravy se rozhoupal vlek. Ten se převrátil na projíždějící auto více...

Cizinci podnikali nájezdy na drogerie po celém Česku. V Jihlavě krádeže skončily více...

V Telči začne proměna plochy bývalého stadionu. Lidé budou muset parkovat jinde více...

Na Vysočině se lyžuje na sedmi svazích, některé sjezdovky už sezonu ukončily

Autoři | Foto pixabay.com

Na Vysočině se v těchto dnech lyžuje na sedmi kopcích. Některé skiareály už sezonu ukončily a na sjezdovkách v Lukách nad Jihlavou a na Křemešníku se bude možná naposled lyžovat v neděli, pokud se nezmění počasí a neochladí se.

Provozovatelé dalších skiareálů díky dostatečným zásobám technického sněhu počítají s provozem i v příštím týdnu. V Jihlavě je stále tři čtvrtě kilometru dlouhý okruh pro běžkaře.

Tento týden se lyžuje na sjezdovkách Fajtův a Harusův kopec, Čeřínek, Šacberk, Luka nad Jihlavou, Křemešník, vlek pořád jezdí i v Brtnici na Jihlavsku.

Novoměstská sjezdovka Harusův kopec bude otevřená i při závodech Světového poháru v biatlonu, které jsou ve Vysočina Areně do neděle. Parkoviště u sjezdovky je vyhrazené pro lyžaře, příjezd aut se řídí aktuálním dopravním značením. Rozhodnutí o dalším provozu této sjezdovky padne po neděli. „Podle počasí a zájmu lyžařů,“ řekl správce Karel Klapač.

Na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí bude vlek jezdit i v příštím týdnu. „Pojedeme, máme tady závody a je tady ubytovaná škola,“ řekl Jiří Pálka z tamního lyžařského klubu. Uvedl, že sněhové podmínky jsou vynikající. Lyžařský a snowboardový přebor škol bude na sjezdovce 11. a 12. března.

Loni se touto dobou už nelyžovalo

Na Jihlavsku počítají určitě s lyžováním v následujícím týdnu provozovatelé sjezdovek Čeřínek a Šacberk, technický sníh tam udržovaly v dobrém stavu noční mrazy. „Ve středu bylo minus pět, promrzlého sněhu je dostatek,“ informoval Pavel Havlíček za sjezdovku Šacberk.

V posledních dnech svítí slunce, v poledne bylo v kraji místy i 14 stupňů Celsia. „Sněhu je dost. Když je ho takové množství, tak se uchladí i na tom sluníčku,“ vysvětlil Vladimír Cháb z Čeřínku.

Trať pro běžkaře s technickým sněhem je stále v jihlavském areálu Český mlýn. „Podmínky jsou dobré obzvláště po ránu, kdy je sníh přimrzlý. Odpoledne už to tak ideální není, protože kvůli těm vysokým teplotám je sníh pomalý,“ řekl Martin Kratochvíl ze spolku Lyžařské Jihlavsko. Předpokládá, že lyžování tam bude možné nejméně do poloviny měsíce.

Před rokem byla na Vysočině lyžařská sezona kratší, touto dobou už byly sjezdovky zavřené.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky lyžování, sjezdovka, skiareál, Vysočina

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.