Počasí dnes23 °C, zítra25 °C
Středa 17. července 2024  |  Svátek má Martina
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Do práce na kole 2024: Jihlavská firma Bosch Powertrain s.r.o. sestavila i letos největší sportovní tým na Vysočině

PR článek

Sportovní akce s rekordní účastí zaměstnanců a vysokým počtem ujetých bezmotorových kilometrů. Do soutěže „Do práce na kole“ se v roce 2024 zapojilo celkem 284 zaměstnanců jihlavské firmy Bosch Powertrain s.r.o. Zaměstnanci sestavili 110 cyklotýmů a celkově najeli v době konání soutěže 82 600 kilometrů. Bosch vytvořil díky zapojení svých zaměstnanců, stejně jako loni, největší sportovní tým v Kraji Vysočina.

Možnost sportovního vyžití spojená s podporou vlastního zdraví a ještě přitom mít možnost soutěžit o zajímavé ceny, to vše přinesla zaměstnancům jihlavské firmy Bosch celorepubliková soutěž „Do práce na kole 2024“. 

Během soutěže od 1. do 31. května 2024 bylo možné kombinovat cestu do práce na kole či pěšky s veřejnou hromadnou dopravou. Smyslem akce bylo přispět ke snížení emisí CO2, šetřit přírodu a sportovní aktivitou podpořit navíc své zdraví.

Do sportovní aktivity se letos z jihlavského Bosche zapojilo celkem 284 zaměstnanců, kteří vytvořili celkem 110 cyklotýmů. V období soutěže najezdili společně i přes nepřízeň jarního počasí úctyhodných 82 600 bezmotorových kilometrů! Na základě vysokého počtu zapojených zaměstnanců mohl jihlavský Bosch opět i letos sestavit největší sportovní tým na Vysočině, a pomohl tak městu Jihlava stát se v rámci akce nejúspěšnějším krajským městem v České republice.

Ke zvýšení motivace zaměstnanců vyhlásila jihlavský Bosch vnitropodnikovou soutěž o dárcovský šek na pořízení elektrokola se sportovním příslušenstvím v hodnotě 70 tisíc korun. Výhercem dárcovského šeku se stal zaměstnanec firmy Jiří Stolz. Dárcovský šek předal výherci obchodní ředitel firmy Bosch Powertrain s.r.o. Ralph Carle dne 5. června 2024 během jedné ze zastávek cykloutour „Na kole dětem“ Josefa Zimovčáka (sportovní projekt zaměřený na podporu onkologicky nemocných dětí) v areálu firmy Bosch v Jihlavě - Pávově. Tuto akci pořádá firma ve spolupráci s odborovými organizacemi ZO OS KOVO Odbory Bosch a II. ZO OS KOVO Bosch Jihlava. Vedle dárcovského šeku na elektrokolo předalo vedení firmy a zástupci odborů zástupcům organizace „Do práce na kole – Nadační fond Josefa Zimovčáka“ finanční dar na podporu léčby onkologicky nemocných dětí.

V kategorii mužů najel nejvíce kilometrů Daniel Kuthan (2 585 km), mezi ženami byla nejúspěšnější Eliška Hladíková (1 005 km). V kategorii cyklotýmů byl tradičně nejlepší „Cobram team“ ve složení Daniel Kuthan, Petr Vesecký a Josef Vítů. Tento tým společně najel skvělých 3 786 kilometrů.

Jízdou na kole za čisté ovzduší a životní prostředí

Každý účastník soutěže si mohl pomocí online aplikace spočítat množství CO2, které ušetřil tím, že nepoužil na cestu do práce automobil. Letošní rekordní účast více než 25 355 účastníků v celé České republice napomohla ušetřit 690 tun CO2.

Přejímání společenské odpovědnosti u firmy Bosch

„Kdo splnil podmínky pro účast, udělal něco pro vlastní zdraví a životní prostředí. Cílem akce bylo pomocí každodenního pohybu minimalizovat zdravotní rizika a pomáhat udržovat dobrý zdravotní stav. Rozsah opatření, kterými firma podporuje jízdu na kole, resp. volnočasové aktivity svých zaměstnanců, je různorodý – od uhrazení startovného, poskytnutí převlékacích kabin až po zastřešené odstavné plochy pro kola. Tradičně vysoký počet zapojených zaměstnanců jasně dokazuje, že náš vlastní příspěvek ke zlepšení životního prostředí může prospět nejen našemu zdraví, ale zároveň i celému Kraji Vysočina a městu Jihlava,“ shrnul Ralph Klaus Carle, obchodní ředitel firmy Bosch Powertrain s.r.o.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky kolo, cyklo, jízda, doprava, tým, sport, Bosch, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Do práce na kole 2024: Jihlavská firma Bosch Powertrain s.r.o. sestavila i letos největší sportovní tým na Vysočině | Společnost | Zprávy | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.