Počasí dnes10 °C, zítra11 °C
Pátek 1. března 2024  |  Svátek má Bedřich
Bez reklam

Nová biatlonová chlouba. Novoměstská Vysočina aréna je zmodernizovaná za více než půl miliardy korun

Modernizace Vysočina arény v Novém Městě na Moravě na Žďársku stála včetně projektové přípravy okolo 510 milionů korun. V úterý se kolaudovala, aby byla připravená na únorové biatlonové mistrovství světa. Pořadatelé očekávají asi 200 tisíc návštěvníků.

„Už to bylo 20 let staré, takže bylo potřeba vyhovět nárokům, které jsou na mistrovství světa. A taky aby to bylo do budoucna použitelné na světové poháry," prohlásil prezident českého biatlonu a předseda organizačního výboru Jiří Hamza.

Stavba začala loni v září. „V úterý byla kolaudace, která se teď administrativně dořešuje a je v podstatě hotovo. Myslím si, že se to celkově povedlo, splnili jsme to podle plánu, a musím poděkovat stavebním firmám, protože to zvládly excelentně a všechno včas. Byly to nervy, ale myslím si, že to stojí za to. Vysočina teď má být na co hrdá," řekl.

Na financování rozsáhlé úpravy se podílela 400 miliony Národní sportovní agentura, 80 milionů na ní dal Kraj Vysočina, zbytek podle Hamzy platil Český svaz biatlonu.

Při modernizaci se upravovalo tiskové centrum, střelnice i trať. Nové je osvětlení a datové rozvody. Velkou změnu přinesla i nová tribuna pro 3500 lidí, ve které je nové zázemí pro závodníky a sociální zařízení. Přibylo také jednoduché ubytování pro sportovce, které budou moci využívat kluby i reprezentace. „Vzniklo tam 12 dvoulůžkových pokojů, které mohou závodníci využívat při soustředěních," řekl Hamza. Kapacita stadionu je 16 tisíc diváků.

Biatlonové mistrovství světa se uskuteční od 7. do 18. února příštího roku. Do Nového Města na Moravě se vrací po 11 letech. Závodníků a lidí z jejich týmů bude podle Hamzy okolo 800. Na celé organizaci se bude podílet několik tisíc lidí včetně policistů.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Kraj Vysočina

Štítky ČR, stavby, sporty, Nové Město na Moravě

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nová biatlonová chlouba. Novoměstská Vysočina aréna je zmodernizovaná za více než půl miliardy korun | Společnost | Zprávy | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.