Aktuálně

Řidič dacie se pokusil objet dodávku přes svah. Obě auta se do sebe zaklínila více...

Dálniční přivaděč může mít další dva pruhy. Vybudování by vyšlo na čtyři miliardy více...

FOTO: V Jihlavě se natáčí nový sitcom. Diváci se při scénách od nemocnice zasmějí více...

Havárie u Zvěrkovic zkomplikovala provoz na silnici z Jihlavy do Znojma více...

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Ceny energií? Řešte před koncem zastropování

PR článek

Blíží se zimní měsíce, dodavatelé se vrhli do boje o nové zákazníky a spotřebitelé řeší, jak na energiích ušetřit. O tom, jak mohou zákazníci aktuální situaci na trhu co nejlépe využít, řekl v rozhovoru Roman Šmíd, ředitel prodeje elektřiny a plynu pro domácnosti a maloodběr ve společnosti epet.

Je skutečně podzim hlavní sezónou na trhu s energiemi? Nebo se téma výhodných cen energií objevuje teď častěji proto, že se blíží start topné sezóny?
V podstatě platí obojí. Podzim je na trhu s energiemi obdobím, kdy většina dodavatelů spouští své hlavní marketingové kampaně a boj o nové zákazníky vrcholí. Což je ale výhodné i pro spotřebitele. Blíží se topná sezóna a zákazníci tak mají možnost získat dodávku elektřiny nebo plynu za zajímavější cenu, než měli doposud.

Jak si mám jako zákazník takovou „zajímavou cenu“ představit?
Teď je to pořád ještě o cenách pod stropem. My teď nabízíme elektřinu o 24 % a plyn o 38 % levnější, než je strop. Konkrétně to znamená, že si u nás můžete teď sjednat dodávku elektřiny pro běžnou domácnost za 3 799 Kč za MWh a plyn za 1 549Kč za MWh. Což jsou ceny již hodně blízko realitě před energetickou krizí. Při online sjednání navíc dáváme zákazníkům dodatečnou slevu 1000 Kč z ročního poplatku.

O epet

Společnost epet je dodavatelem elektřiny a plynu od roku 2005. V roce 2021 se pod epet začlenila společnost Dobrá Energie s.r.o., a z hlediska dodaného objemu energií tak vznikl největší alternativní dodavatel, který zajišťuje plyn a elektřinu pro více než 160 tisíc odběrných míst. Společnost epet je součástí silné energetické společnosti Energetický a průmyslový holding.

Všiml jsem si, že dodavatelé nabízí výhodné ceny hlavně pro nové zákazníky. Co mám dělat, pokud chci u svého dodavatele zůstat a zároveň mám také zájem o výhodnější ceny?
Pokud se dodavatel neozve sám, určitě bych ho kontaktoval a zeptal se na možnosti, které mi jako stávajícímu zákazníkovi nabízí.

Proč se stávajícím zákazníkům mění ceny často až od nového roku?
Je to z toho důvodu, že většina stabilních dodavatelů nakupuje pro stávající zákazníky elektřinu i plyn dopředu, proto pak nejsou schopni snížit jim cenu hned. Jsme na tom obdobně. Na rok 2023 jsou již energie nakoupené a můžeme jim nabídnout nový produkt od roku 2024.

Takže se vyplatí teď nic neřešit a zajímat se o změnu až po Novém roce?
To určitě ne. Zákazníci mají sice dnes zastropovanou cenu, ale ceníkovou cenu můžou mít výrazně vyšší. Proto bych doporučoval věnovat tomu pozornost již letos a nastavit si dobrou cenu dřív, než zastropování skončí. Po konci cenového stropu začnou zákazníci platit standardní ceníkové ceny, které mají s dodavatelem sjednané.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky energie, elektřina, EP Energy Trading, Roman Šmíd, plyn

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.