Počasí dnes23 °C, zítra22 °C
Středa 27. září 2023  |  Svátek má Jonáš
Bez reklam

Jihlavskou mulfifunkční halu bude provozovat obchodní společnost. Město začne hledat jejího jednatele

Zastupitelé Jihlavy na dnešním zasedání řešili budoucnost Horácké multifunkční arény (HMA), jejíž výstavba je na svém úplném začátku, protože aktuálně stále probíhá demolice starého zimního stadionu. Zastupitelé odsouhlasili záměr založit obchodní společnost se stoprocentní účastí statutárního města Jihlavy. Ta bude halu v budoucnu provozovat.

Horácká multifunkční aréna, která bude stát na místě bývalého zimního stadionu v Jihlavě, by se měla otevírat ve druhé polovině roku 2025.

Letos na podzim začne město hledat jednatele dnes schválené obchodní společnosti. Ta bude moct být založena až se zmíněným jednatelem.

 „O podmínkách výběrového řízení na jednatele by měla jednat městská rada už ve čtvrtek 21. září. Nově vybraný jednatel by měl v nejbližší době začít připravovat nejenom zahajovací program arény, ale také plnit termínový kalendář všech kulturních, sportovních, společenských, výstavních nebo veletržních akcí v aréně od podzimu 2025, kdy má začít nová hala fungovat," nastínil mluvčí města Radovan Daněk. 

Podle radního Jihlavy, jenž je zároveň manažerem výstavby HMA, Davida Beke půjde o nejvíc klíčovou osobnost společnosti, kompetentního člověka, který si sestaví dobrý tým. „Chceme oslovit i headhuntery, kteří přímo osloví vhodné osobnosti,“ řekl zastupitelům manažer výstavby Horácké multifunkční arény, radní města David Beke. 

Demolice jde rychleji, než bylo plánováno 

Stavební firma GEMO má na dokončení veškerých demoličních prací časový prostor čtyř měsíců, což znamená, že do konce listopadu 2023 musí demolice kompletně skončit. „Podle dosavadního průběhu bourání to ale vypadá, že bude výrazně rychlejší. Souběžně s bouráním už budou na místě probíhat i stavební práce na nové aréně. Už v září začnou práce na zakládání stavby,“ uvedl v polovině srpna David Beke.

Bourací práce na zimním stadionu byly zahájeny 28. července. 

VIDEO: Naděje i nostalgie. V Jihlavě začala demolice zimního stadionu, nahradí ho moderní aréna za 1,9 miliardy korun

Na jedné straně nostalgie, že něco pěkného končí, na straně druhé naděje, co krásného na stejném místě vznikne. Taková směsice emocí byla v pátek dopoledne patrná ve Smetanových sadech, kde dnes zástupci města, kraje a zhotovitele symbolicky...

Primátor Jihlavy Petr Ryška (ODS) na slavnostním zahájení demolice řekl, že nová aréna přispěje v nejbližších desítkách let k rozvoji sportu, kultury i společenského života ve městě. Uvedl, že jde o jednu z investic, které pomohou z Jihlavy vytvořit plnohodnotnou krajskou metropoli.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Horácká aréna | Zdroj Město Jihlava

Štítky aréna, multifunkční, stadion, zastupitelstvo, zastupitelé, jednatel, společnost, provoz, Horácká aréna, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jihlavskou mulfifunkční halu bude provozovat obchodní společnost. Město začne hledat jejího jednatele | Společnost | Zprávy | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.