Počasí dnes18 °C, zítra21 °C
Sobota 3. června 2023  |  Svátek má Tamara

Nebuď prase! Město Třebíč zostřilo kampaň proti nepořádným občanům, výzvy jsou i na billboardech

Třebíč zostří svoji kampaň Nebuď prase, která nabádá občany a návštěvníky města k udržování pořádku. Již instalované cedule nově doplní billboardy a citylighty s obrázky kreslíře Štěpána Mareše.

„Třídění už lidé mají celkem zažité, nepořádek kolem kontejnerů a na veřejných prostranstvích však řešíme neustále. Proto jsme se rozhodli, že uděláme tvrdší kampaň, která bude vzbuzovat emoce. Která lidem připomene, že žijeme v krásném městě s mnoha památkami. Že je hloupost dělat si tady nepořádek,“ popsal důvody kampaně Nebuď prase starosta Třebíče Pavel Pacal.

Od června tak mohou lidé v Třebíči vidět billboardy a citylighty s obrázky známého kreslíře Štěpána Mareše z nedalekých Okříšek. Ty budou připomínat, že Třebíč je historickým městem s památkami UNESCO a nabádá občany i návštěvníky města k udržování pořádku.

Kampaň zahrnuje nejenom billboardy a citylighty. Cedule s Marešovými obrázky budou do konce června umístěné také na stanovištích kontejnerů, včetně odkazu na sběrné dvory v Třebíči. Na všech kontejnerech budou také kulaté samolepky a na místech častého venčení psů budou cedule, nabádající majitele psích mazlíčků, aby po nich uklízeli. 

ANKETA: Jsem hlupák, uklízí po mně maminka. Třebíč cedulemi po městě přitvrdila v boji s lidmi, co dělají nepořádek

Na několika místech Třebíče teď lidé mohou vidět cedule, které reagují na nepořádek ve městě. Podle vyjádření starosty Pavla Pacala (Pro Třebíč) jsou tyto cedule jen začátkem v boji s nepořádkem.

„Umístění billboardů i cedulí na kontejnerová hnízda není náhodné. Vytipovali jsme místa, kde jsou problémy s poházenými odpadky nejčastější. Třebíčané jsou na svoje město právem hrdí a my jim tímto způsobem, pro někoho možná drsným, ale viditelným a zapamatovatelným, chceme sdělit, že aby bylo město hezké, musíme se o to snažit všichni. Odpadky patří do košů a kontejnerů,“ doplnil Pavel Pacal.

Aby lidé kampaň zaregistrovali a uvědomili si ji, billboardy a citylighty budou v Třebíči umístěné 3 měsíce. Celkem jsou zde 4 billboardy a 3 citylighty. Cedule jsou dále umístěné na dvaceti kontejnerových hnízdech, a dvacet je také cedulek s výzvou k úklidu po psech.

„Kampaň nemá za cíl přikazovat, trestat nebo hanit. Pravým cílem kampaně je, aby ti lidé, kteří nepořádek na veřejných místech dělají, si tuto svoji činnost uvědomili. Není přece problém, když jdu na procházku do parku a posvačím tam, vzít obal zase zpět nebo jej vyhodit do nejbližšího koše,“ uzavírá třebíčský starosta.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Facebook / Třebíč občanům | Zdroj Město Třebíč

Štítky Třebíč, obrázek, Štěpán Mareš, kontejner, Pavel Pacal, Světové dědictví UNESCO, Okříšky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.