neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

PirSTAN: Necháme lidem v peněženkách víc peněz!

PR článek

Raketově rostoucí inflace, zdražování všeho od bydlení až po oblečení. To je česká realita. Dopadá a ještě více dopadne zejména na lidi, kteří musí vyjít s menší sumou peněz. Proto Piráti a Starostové navrhují valorizaci slevy na dani z příjmu. Jinými slovy vyšší čistou mzdu pro všechny.

Vyšší čistý příjem

„Stát musí vyjít vstříc lidem, kteří nemají tak vysoké příjmy. Systémovým a nejjednodušším řešením je navýšit slevu na dani o inflaci. Tedy o procento, které pokryje zvyšování cen,“ vysvětluje předseda Pirátů Ivan Bartoš. „Podařilo se prosadit, že příští rok bude tato sleva téměř 31 000 korun ročně. My teď chceme, aby se navíc ještě valorizovala o inflaci. To znamená, že pokud bude inflace kolem 4 %, stát vrátí lidem 32 000 korun. Tedy v měsíční čisté mzdě to je zhruba 2700 korun navíc,“ vypočítává šéf Starostů Vít Rakušan. „To by mělo lidem pomoct s vyššími životními náklady, které rostou kvůli rychlému zdražování,“ dodává.

Spravedlivé a jednoduché řešení

Takový způsob pomoci lidem je jednodušší a spravedlivější, než s jakým přišla vláda. Ta totiž navrhuje vydávat nízkopříjmovým rodinám jakési „energetické vouchery“. Potíž je v tom, že není jasné, kdo a za jakých podmínek by na úlevy dosáhl. „Valorizace slevy na dani na poplatníka je mnohem spravedlivější a jednodušší řešení, protože se promítne do příjmu všem. Bez náročné administrace, vyplňování jakýchkoliv dotazníků a úředníků, kteří by je zpracovávali. Lidem se prostě sníží daň a zůstane jim v čisté výplatě více peněz,“ vysvětluje Bartoš. „Není se třeba obávat, že by tohle přilepšení lidem výrazně zhoršilo situaci státního rozpočtu. Inflace totiž vede k vyššímu výběru DPH z produktů a služeb,“ doplňuje Rakušan. 


Zadavatel: Piráti a Starostové, zhotovitel: Beefbrothers

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Piráti, Starostové, PirSTAN, volby, Rakušan, Bartoš

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Pecka

Piráti také slibovali před minulými volbami dopravu v Praze zdarma. A situace přesně opačná - zdržení. Lžou jak když tiskne

pátek, 1. října 2021, 08:54

Petr Pecka

Piráti: necháme více peněz lidem v peněženkách. To vidíme v Praze díky pirátům na radnici již dnes. Zdražení nájmů v bytech města i o 50%, obrovské navýšení daně z nemovitostí, zdražení MHD, rozšíření placeného stání na další části Prahy, neschopnost Hřiba řešit snad vše, rozkopaná Praha a chaos v dopravě

pátek, 1. října 2021, 08:52

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.