čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Jihlavané se otužují, cestují za dobrým jídlem a přemýšlejí za volantem

PR článek

Alespoň tak to vypadá při pohledu na žebříček bestsellerů jihlavského knihkupectví! Deset titulů, se kterými zákazníci nejčastěji odcházejí z Luxoru na Masarykově náměstí, hravě vyřeší, jaké čtení zabalit letos na dovolenou!

Ledový muž Wim Hof je známý výkony, které ohromují celý svět. Tráví hodiny v ledové vodě, běžel naboso maraton napříč pouští bez kapky vody nebo v kraťasech za polárním kruhem. Jeho kniha o dechu, chladu a nastavení mysli nám ukazuje, že jsme limitovaní jen hloubkou své představivosti a silou svého přesvědčení.

Gastroturistika je skutečná věc! Na žebříčku nejprodávanějších knih Luxoru v Jihlavě se v květnu objevila kniha Lukáše Hejlíka Výlety s Gastromapou. Najdete v ní 100 nádherných míst a tipy na vytříbené nebo lidové podniky, kam si zajít na oběd, kávu, zákusek nebo večerní drink. Kniha je doplněná o QR kódy a playlist navázaný na Spotify. 

V top desítce nejoblíbenějších titulů se už půl roku drží kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem. Soubor fejetonů a sloupků populárního moderátora a herce vyšel na přání autora v kroužkové vazbě, prý aby vážený čtenář mohl vytrhnout ty listy, které ho nebudou bavit. Sarkasmus a inteligentní humor je Marku Ebenovi vlastní, čekat jej tedy můžeme i v jeho knize.

Listopád Aleny Mornštajnové je celorepublikový bestseller. I v jihlavském Luxoru se už pěkných pár týdnů drží na špičce žebříčku. A generační příběhy očividně „táhnou“, protože velkou přízeň Jihlavanů si získávají i rodinné ságy. Šikmý kostel z pera Karin Lednické se už dočkal i druhého dílu. Celý příběh začíná důlním neštěstím v roce 1894, připomíná polozapomenuté časy a vykresluje drsný život v pastevecké obci na Karvinsku. O něco sladší příběhy splétá osud v Kavárně u Anděla. Již trojdílná knižní série oblíbené německé autorky Anne Jacobsové se odehrává v poválečném Wiesbadenu.

Když zahraniční beletrii, tak klasiku. V této kategorii zabodovala Jojo Moyesová se svým novým románem Jako hvězdy v temné noci. Alici, Margery a tři další odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou Apalačských hor, boj s předsudky místních lidí, ale také nádherné ženské přátelství, soudržnost i láska. Thriller Její konec od Shari Lapeny odhalí další nebezpečné tajemství ukryté pod povrchem spořádané rodiny, a to v příběhu plném stupňujícího se napětí a nečekaných zvratů. Kniha, se kterou nešlápnete vedle, a na dovolené si ji přečte celá rodina.

Desítku nejprodávanějších knih uzavírají Slunečná II, pokračování příběhů oblíbeného televizního seriálu, a poučná, avšak zábavná kniha 100 perliček pro (ne)milovníky češtiny. Původní český projekt Červená propiska má za cíl šířit jazykové znalosti a vzdělávat. Jde na to hravě a zábavnou formou. Z červnového úspěchu knihy je vidět, že vzdělání není v Jihlavě nikomu lhostejné ani o prázdninách!

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky knihy, Luxor, knihkupectví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.