čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Řidič MHD dnes slavil narozeniny, v trolejbusovém voze rozvěsil pro cestující sladkosti

Netradiční sladkou jízdu si dneska mohli dneska užít cestující jihlavskou hromadnou dopravou na lince A. Řidič trolejbusu Jaroslav Matějka totiž dneska slavil narozeniny a hodlal se o to podělit velmi milým způsobem - po voze rozvěsil bonbony a lízátka k volnému odebírání.

Asi si pamatujete na základní škole - kdo má narozeniny, rozdá spolužákům bonbóny. Podobně se ke svým dvaačtyřicátým narozeninám postavil řidič jihlavské městské hromadné dopravy Jaroslav Matějka. Ten bonbóny navázal na horizontální tyče, madla nebo sedadla, vůz opatřil i cedulkami jako např. "slavím narozeniny", "vem si bonbon", "od řidiče pro cestující", aby všichni rychle pochopili, o co tady jde.

„Úplně z mojí hlavy to není, všiml jsem si, že podobnou věc udělal řidič MHD v Bratislavě nebo Ostravě,“ vypráví sympatický oslavenec Jaroslav Matějka. Ten se na dnešní odpolední směnu musel připravit pečlivěji než jindy. Čtvrthodinku, kterou pravidelně čeká na hlavním nádraží, vyplnil navazováním bonbonů a lízátek. „Chystal jsem si to asi čtyři dny, bonbonů mám přes stovku a případně pár pytlíků do zásoby,“ hlásí s úsměvem s tím, že jeho šéf o jeho dnešních záměrech nevěděl. 

Největší radost měly maminky s dětmi

Navečer už mohl s hrdostí tvrdit, že se jeho trolejbusová "narozeninová párty" vydařila. „Lidé vypadali spokojení a usměvaví, spousta mi jich říkala, že jsem jim zpříjemnil den,“ je rád řidič, který se k řízení MHD vrátil loni po čtyřleté odmlce. „Hlavně mě potěšilo, že po tom špatném období, co teď svět zažil kvůli covidu, se lidi usmívali, maminky s dětmi měly samozřejmě radost největší. Bylo to prostě hezké odpoledne.“

Za pravdu mu dávají i komentáře na sociálních sítích. „Byla to pěkná pozornost a super nápad, řidiči přejeme vše nejlepší k narozeninám,“ chválí například Dana Radová„Prvně jsem si říkala, co to má být, ale o to příjemnější bylo překvapení, když jsem vše pochopila. To se opravdu povedlo,“ ocenila zase Dominika Samková.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Dalibor Mašek

Štítky MHD, Jihlava, narozeniny, sladkosti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.