čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Rušení poboček České pošty a přesun do Aventinu vyvolal vlnu nesouhlasu. Lidé na Březinkách podepisují petici

Slučování poboček České pošty a jejich přesun do nově otevřeného obchodního centra Aventin na Pelhřimovské ulici. Téma, které se už několik dní od minulého týdne často skloňuje mezi lidmi nejen na sociálních sítích. A vyvolává velkou vlnu negativních reakcí nejen ze strany občanů Jihlavy, ale i vedení města. Nesouhlas vyjádřilo také obchodní centrum na největším jihlavském sídlišti na Březinkách, i tam má být podle plánů zrušena pobočka.

„To snad nemohou myslet vážně. Kdo tohle vymyslel? Řada lidí je na této pobočce závislá už řadu let, důchodci si sem chodí pro penzi, každý nemá prostředky a zdravotní stav na to, aby cestoval přes půl města do Aventinu nebo na náměstí, kde je čekání na půl dne,“ vyjádřila své rozhořčení Jarmila Doležalová, která na zmíněném sídlišti bydlí přes 40 let. Podle jejího vyjádření využívá služeb tamní pošty téměř denně.

O zachování pobočky České pošty na Březinkách usiluje také zmíněné Obchodní a zábavní centrum Březinky, které je iniciátorem petice. Ta nyní koluje na internetu a lidé ji mohou podepsat i osobně, poblíž pobočky České pošty na Březinkách.

Její elektronickou verzi za týden od zveřejnění podepsalo 417 nespokojených lidí. „Spočítal jsem to a aktuálně máme 1623 podpisů,“ sdělil dnes ráno redakci Drbny Jan Holba z Obchodního a zábavního centra Březinky. Dodal, že v průběhu tohoto týdne začnou sbírat podpisy petice i mimo Březinky.

Sloučení a přesun poboček na výpadovku na Pelhřimov

Česká pošta plánuje uzavřít svoje pobočky v Erbenově a Březinově ulici, od listopadu je sloučí do jedné a hlavně se přestěhují do obchodního centra Aventin, které sídlí na výpadovce na Pelhřimov, tedy až za městem.

Tento plán se nelíbí nejen občanům, nesouhlasné reakce vyvolal i u vedení města. Pro většinu jihlavských radních jsou záměry České pošty se slučováním a uzavíráním poboček novinkou, se kterou se špatně smiřují. „Je pro mne nepřijatelné, aby se uzavíraly služby v lokalitách, které jsou centrem pro až desítky tisíc lidí,“ uvedl náměstek primátorky Vít Zeman. Tato centra jako Erbenova nebo Březinky musí podle Zemana naopak nabídnout daleko více služeb pro své obyvatele. „Je nemyslitelné, abychom jako vedení města prosazovali zahušťování města a na druhé straně nám stát a jeho státní podnik překládal důležité veřejné služby daleko za město,” doplnil náměstek Zeman.

Potvrzeno, pošta zavře dvě jihlavské pobočky. Nová v Aventinu bude jednou z nejmodernějších, tvrdí vedení podniku

To, co poslední dny a týdny prosakovalo na veřejnost skrz sociální sítě a vyvolávalo to vlnu nevole, se stane skutečností. Od listopadu se sloučí pobočky České pošty v Erbenově a Březinově ulici a následně se přesunou do prostor nového obchodního...

„Informace je pro mne zcela nová a velmi překvapivá. Očekával bych, že takto důležité zásahy do dostupnosti služeb státního podniku pro občany Jihlavy budou kvalitně a s mnohem větším předstihem komunikovány se zástupci samosprávy,“ myslí si radní David Beke a dodává: „Z doposud zveřejněných materiálů tomu rozumím tak, že je zde snaha o vymístění veřejné služby z veřejného prostoru města do soukromého prostoru za městem, což je zcela v rozporu s aktuální strategií poskytovatelů komerčních služeb, kteří chtějí naopak dostat své služby až do domu.“

Za veřejnost se postaví i radní Libor Kuchyňa. Podle jeho slov by mělo mít 50 tisíc lidí z Jihlavy veřejné poštovní služby ve spádové vzdálenosti. „Nenecháme z obyvatel Jihlavy dělat pokusné králíky restrukturalizace České pošty," uvedl Libor Kuchyňa

Primátorka Jihlavy Karolína Koubová, která jako první jednala s manažery České pošty, uvedla: „Jsme dlouhodobě nespokojeni s kvalitou služeb České pošty a nechceme podporovat nekvalitní službu. Budeme apelovat na podnik, aby nekomerční veřejné poštovní služby pro veřejnost zachoval a pokud možno rozšiřoval v dostupných vzdálenostech, ale nechceme teď vstupovat do mediální války lidí s poštou."  

Jihlavským radním se uzavírání pošt také nelíbí, požadují důkladné vysvětlení

Česká pošta v tomto týdnu potvrdila svoje záměry slučovat a uzavírat některé svoje pobočky Jihlavě. To vzbudilo vlnu negativních reakcí nejen ze strany občanů, ale nyní i vedení města. To je pro zachování nekomerčních poštovních služeb pro...

Balíky, pojištění a další produkty by měl podle jihlavských radních řešit komerční sektor, ale úřední písemnosti, Czechpoint nebo například důchody musí být pro obyvatele co nejdostupnější.

Nová pobočka v Aventinu? Bude špičkově vybavená, tvrdí vedení České pošty

Redakce Jihlavské Drbny požádala minulý týden o vyjádření a potvrzení plánů vedení České pošty. Ivo Vysoudil, specialista na komunikaci v České poště, skutečně potvrdil, že od listopadu 2021 dojde ke změně, která spočívá ve sloučení pobočky Jihlava 6 (ul. Březinova) a Jihlava 4 (ul. Erbenova). Pobočka Jihlava 4 se přesune z ulice Erbenova do nových prostor v obchodním centru Aventin. „Nově vzniklá pobočka v Aventinu bude patřit nejmodernějším a ke špičkově vybaveným poštám v celé ČR. Zákazníkům má poskytnout moderní a pohodlné zázemí ve zcela novém designu, nabídne nejmodernější koncept obsluhy zákazníka. Dle Vysoudila lze považovat novou pobočku v Aventinu jako druhou hlavní v Jihlavě, veřejnosti bude totiž dostupná i o víkendu,“ vyjádřil se za Českou poštu Ivo Vysoudil.

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Česká pošta

Štítky pošta, pobočka, Jihlava, sloučení, Aventin, petice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.