Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.
PR článekNeděle, 14. března 2021, 06:00
Jihlavané mají jedinečnou šanci podílet se na budoucnosti svého města. Právě v těchto dnech totiž probíhá rozsáhlý dotazníkový průzkum, který je zásadní pro rozvoj Jihlavy v následujících deseti letech.
Je živá, nebo nudná? Světová, nebo spíš provinční? „Dejte nám vědět, jak vnímáte Jihlavu,“ vyzývá obyvatele primátorka Karolína Koubová. „Chceme vědět i to, co podle lidí dělá Jihlavu Jihlavou. Je to hokej? Zoologická zahrada? Podzemí? Nebo třeba cyklostezky? Na to a spoustu dalších věcí nám můžete říci svůj názor právě v anketě,“ dodává primátorka.
Anketu vytvořil tým sociologů mimo jiné i na základě téměř tisícovky podnětů, které na začátku roku přišly na jihlavský magistrát. „A to je velké množství. My je teď musíme roztřídit a určit si priority. Od lidí nyní potřebujeme poradit, co je z toho všeho nejdůležitější. Co můžeme nazvat takzvaným rodinným stříbrem a čím se opravdu zabývat,“ vysvětlila primátorka Karolína Koubová, proč po sběru podnětů nechalo vedení města vytvořit ještě dotazník. Zde najdete celý rozhovor s primátorkou.
Anketa má 19 otázek a zabere zhruba 20 minut času. „Chceme se dozvědět, co v Jihlavě trápí mladé i seniory. Co jim chybí, ať už žijí v centru, na největším sídlišti Březinky, nebo v okrajových částech jako je Pístov, Helenín nebo třeba Kosov. Je to pro nás a pro tvorbu desetileté strategie opravdu důležité,“ podotkla Karolína Koubová.
Dotazník ke Strategii rozvoje města Jihlavy na roky 2022 až 2032 je zájemcům k dispozici online na www.jihlava.cz/proberemeji. Kdo dává přednost tištěné formě, najde dotazník v březnovém čísle měsíčníku Ježkovy oči. „Vyplněný formulář pak může odevzdat buď na magistrátu nebo na osadních výborech. Vše je samozřejmě anonymní,“ uvedla primátorka Jihlavy Karolína Koubová. Sběrné místo vyplněných dotazníků je také v Pekárně Veselo v ulici Smetanova nedaleko Masarykova náměstí.
Anketa bude zájemcům k dispozici do 23. března. Všechny vyplněné dotazníky poté poputují zpět do rukou sociologů, kteří vytvoří závěrečnou zprávu.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.