středa 24. února 2021 Matěj

Prázdniny v kalendáři, prázdniny v CITY!

Když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. A abyste v době uzavřených muzeí a galerií nebyli ochuzeni o kulturní vyžití, jednu takovou horu plnou rekordů a kuriozit přináší nákupní a zábavní centrum Citypark Jihlava ve spolupráci s Agenturou Dobrý den a Krajem Vysočina přímo na své nákupní pasáže.

V čem je rekordmanem Karel Gott, to asi každý ví. Ale věděli jste, který rodák z Vysočiny je autorem největší ocelové loutky? Jak vypadá muž, který poslal nejvíc lidi „do Prčic“? A kdo z Jihlavy má největší uši?

Na návštěvníky nákupního centra čekají až do druhého únorového týdne odpovědi nejen na tyto otázky. Připraveno je totiž více než 300 velkoformátových fotografií, které zachycují okamžiky vzniku jednotlivých rekordů. K vidění jsou na místě i samotné exponáty. Mezi nimi například motocykl z 22 druhů dřeva, model legendární Jawy 250, lidově zvaný „Pérák“.

Na místo činu se vrátil také obří dřevěný ježek, na jehož tvorbě se kromě řezbáře Jiřího Halouzka podíleli i samotní návštěvníci Cityparku při slavnostním otevření nákupního centra v roce 2008. 

Nevíte-li tedy zatím, kam vyrazit na prázdniny, pak by návštěva této výstavy neměla chybět ve vašem plánovacím kalendáři.

Milovníky nádherných fotosnímků pak jistě o patro výše potěší výstava panoramatických fotografií Vladimíra Kunce, které pro rok 2021 zdobí kalendář Kraje Vysočina. Na fotkách z ptačí perspektivy objevíte všechny kouty Vysočiny a proměnu okolní přírody během střídání se ročních období. Možná zde najdete i vaše oblíbené místo nebo se s námi o něj podělte na sociálních sítích.

Pokud byste i vy chtěli mít nádherné obrázky doma na zdi, zároveň je ve vás také touha soutěžit a lámat rekordy, zaregistrujte se k odběru newsletteru na stránkách www.citypark.cz. Hrajeme o 50 nástěnných kalendářů a Českou knihu rekordů! Sledujte pravidelně web i sociální sítě Citypark Jihlava.

Ohodnoť článek

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Citypark, Jihlava, rekord

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.