pondělí 12. dubna 2021 Julius

Zemřel ředitel jihlavského dětského domova Radek Vovsík. Bylo mu 54 let

, aktualizováno 10. ledna 2021, 11:30

Z Jihlavy dorazila smutná zpráva. Ve věku nedožitých 55 let zemřel Radek Vovsík, dlouholetý náměstek jihlavského primátora, který nyní zastával pozici ředitele jihlavského dětského domova.

Na jeho náhlé úmrtí na Facebooku zareagoval předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). „Zemřel Radek Vovsík, člověk, který vše dělal naplno. Urputný, vlídný a zároveň neúprosný buldozer s velkým srdcem. Postupně jsem si ho více a více vážil. Nebál se neprošlapaných cest, vlastně je často vyhledával. Naposledy jsme se viděli 21.12. 2020. Byl v pohodě a plný síly. Hluboká soustrast rodině a všem blízkým. Odchodem Radka ztrácíme všichni. Čest jeho památce.“

Radek Vovsík

Vystudoval střední zemědělskou a technickou školu, poté odešel na Univerzitu J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, obor speciální pedagogika.

Pracoval ve Výchovném ústavu pro děti a mládež v Boleticích u Děčína. Od roku 1999 byl ředitelem jihlavského Dětského domova se školou.

Byl aktivní také jako politik. Do roku 1989 byl na protikomunistických manifestacích dvakrát zatčen a poté trestně stíhán. V roce 1997 vstoupil do ODS. Dlouhá léta byl předsedou jihlavské buňky občanských demokratů, radním a v letech 2006 až 2010 prvním náměstkem jihlavského primátora. Měl také ambice stát se primátorem. V roce 2010 však odstoupil ze všech funkcí kvůli aféře s výmluvami na osobu blízkou, kterou se zaštiťoval při řešení dopravního přestupku při řízení služebního vozu.

Narodil se v Jihlavě.

Na ředitele Vovsíka na Facebooku vzpomíná i Eva Decroix (ODS), jihlavská a krajská zastupitelka. „Radek Vovsík byl vzorem člověka i politika, který se nebál prosadit svůj názor, pokud šlo o dobrou věc, bez ohledu na to, jestli tím získá přátele či nepřátele. Člověk, který byl aktivní a překypující energií, až jsme se nechali všichni zmást, že tu bude vždy. Odešel, ale vzor zůstal.“

Radek Vovsík byl vzorem člověka i politika, který se nebál prosadit svůj názor, pokud šlo o dobrou věc, bez ohledu na...

Zveřejnil(a) Eva Decroix dne Sobota 9. ledna 2021

Poslední rozloučení nebude kvůli aktuálním vládním nařízením veřejné. Jeho synové Ondřej, Matěj a Tomáš informovali, že rozloučení proběhne pouze v rodinném kruhu a s nejbližšími přáteli. „Jakmile ale skončí období přísných opatření, uspořádají vzpomínkovou akci pro všechny, kteří byli Radku Vovsíkovi blízcí,“ doplnil tiskový mluvčí magistrátu Radovan Daněk.

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Radek Vovsík / Facebook | Zdroj blesk.cz, idnes.cz

Štítky Radek Vovsík, úmrtí, dětský domov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.