čtvrtek 13. května 2021 Servác

FOTO: Vysočinou projel Vánoční autobus. Jeho putování pomohlo dětem z domova

Bezmála 16 tisíc korun od dobrovolných dárců putovalo do dětského domova v Kamenici nad Lipou po akci zvané Vánoční autobus. Ten zastavil hned v několika obcích a městech na Vysočině, a to od 12. do 20. prosince.

„Na začátku všeho bylo to, že jsem chtěl vánočně nazdobeným autobusem autem někoho překvapit. A pak mě napadlo to, že by se to dalo využít na pomoc kamenickému dětskému domovu,“ vysvětlil na dotaz Drbny Ondřej Veselý, hlavní organizátor akce.

Vánoční autobus zastavil 12. prosince v Kamenici nad Lipou, 13. prosince v Dolní Cerekvi, 16. prosince v Košeticích, 18. prosince v Počátkách, 19. prosince v Horní Cerekvi a své putování zakončil na Zlatou neděli 20. prosince v Pelhřimově. 

Princip Vánočního autobusu byl jednoduchý. Dospělí i děti přicházeli do obce či města, kam přijel, a od organizátorů se ve vánočně vyzdobeném malém autobusu nechali vyfotit. Všechny fotky pak lidé mohli najít na Facebooku a sdílet, a celou myšlenku tak šířit dál. Do kasičky v autobusu mohli zájemci vkládat dobrovolný finanční příspěvek. Vybrané peníze byly po ukončení akce předány dětem v dětském domově v Kamenici nad Lipou.

Kde byli lidé nejštědřejší? 

Lidé do kasičky dohromady ve všech obcích vhodili 15 692 korun. Nejštědřejší byli lidé o Zlaté neděli v Pelhřimově. „Vybranou částku jsme už předali domovu, budou využity na nutné výdaje,“ upřesnil Veselý. Doplnil, že by rád poděkoval celému týmu, který se na akci podílel. „Jmenovitě to je Nikola Zanášková, Tomáš Vítek a Milan Roubal. Rád bych jmenoval i Anetu Valenovou, té děkuji za nápad.“

Ondřej Veselý nevylučuje, že by autobus vyjel i příští rok. „Přiznám se, že to letos bylo trochu složitější, protože nás na organizaci bylo dost málo. Myslím ale, že se autobus lidem líbil, že akce měla úspěch, tak to za rok třeba zase zopakujeme.“

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Vánoční autobus / Facebook

Štítky Vánoční autobus, pomoc, Vánoce, dětský domov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.