neděle 7. června 2020 Iveta

Společnost

Elvis Presley zemřel před čtyřiceti lety. Jeho muzika ale nestárne

Před čtyřiceti lety naposledy vydechl Král. Elvis Presley zemřel 16. srpna 1977 v pouhých 42 letech.

„Přijďte na koncert, pomůžete“ láká všechny věkové kategorie. Podpoří jihlavskou Adaptu

První zářijovou sobotu se v jihlavském letním amfiteátru uskuteční již šestnáctý ročník dvanáctihodinové akce Přijďte na koncert, pomůžete. Podpořena bude Adapta, odlehčovací služba Oblastní charity Jihlava.

V jihlavském City Parku přibyly koše na odpad. Nově se třídí v celém nákupním centru

V Cityparku Jihlava jsou od půli srpna do pasáží instalovány koše na tříděný odpad. Nově se tak třídí odpad v celém nákupním centru. Třídí se papír a plast, třetí koš je pak na směsný komunální odpad.

FOTO: Jedenáct míst v Jihlavě ožilo barevnými letničkami. Obdivovat je lze do podzimu

V Jihlavě je v těchto dnech plno barevných květů, konkrétně na jedenácti místech provedl jihlavský magistrát takzvaný přímý výsev letniček. Od jara do podzimu tak lidé v krajském městě mohou sledovat proměny „paloučků“ plných barev a vůní.

Letničky v Jihlavě

sobota, 12. srpna 2017, 10:40

Letničky v Jihlavě
Letničky v Jihlavě
Lidé v Jihlavě v září zažijí dožínky. Také si nakoupí na farmářském a řemeslném trhu

Možnost nakoupit si na jarmarku dostanou lidé v září v Jihlavě. Radnice připravuje hned dva jarmarky, první půjde ruku v ruce s dožínkami a Dnem evropského dědictví, druhý bude farmářský a řemeslný.

V září startují kurzy Pečuj doma a s námi věnované péči o seniory. Celý cyklus je zdarma

Diakonie ČCE pořádá ve spolupráci s farním sborem Českobratrské církve evangelické v Jihlavě cyklus kurzů Pečuj doma a s námi. Vzdělávací blok proběhne v termínu od 20. září do 14. října a je zdarma.

Jihlavská kašna s Neptunem už se plní vodou. Kašna s Amfitrité se ještě opravuje

V Jihlavě vrcholí opravy kašny se sochou Neptuna, kterou můžeme vidět na Masarykově náměstí. Aktuálně se do ní napouští voda. „Restaurátoři očistili, opravili a proti klimatickým vlivům ošetřili sochy i nádrže kašen. Celkem na opravy radnice...

Za poslední rok v Jihlavě vstoupilo sedm párů do registrovaného partnerství

Už jedenáct let v České republice mohou osoby stejného pohlaví uzavírat takzvaná registrovaná partnerství. To jim přiznává určitá práva a povinnosti zejména v oblasti dědictví, daní, vyživovací povinnosti a práva zastupovat se v běžných věcech.

Besedy, netradiční hry nebo hudební projekce. Jihlavský Vrakbar pořádal akci Léto bez koruny

O letních prázdninách v Jihlavě proběhl již třetí ročník akce Léto bez koruny pořádané Nízkoprahovým zařízením pro děti a mládež (NZDM) Vrakbar Jihlava. Akce určená široké veřejnosti se odehrávala po celý měsíc v parku Smetanovy sady a v...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.