středa 6. července 2022 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Stávající starostové okresních měst Vysočiny se chtějí znovu ucházet o posty

Současní starostové okresních měst na Vysočině budou v podzimních volbách znovu kandidovat. Většinou chtějí obhajovat i pozici starosty. Definitivně rozhodnutý, zda bude znovu usilovat o post v čele města, není jen havlíčkobrodský starosta Jan Tecl (ODS), který je zároveň senátorem.

Tecl je starostou Havlíčkova Brodu od roku 2010. Před čtyřmi lety byl zvolený do Senátu. "Určitě budu chtít být zastupitelem, to vím stoprocentně. Určitě, když bych nechtěl být starostou a nebyl starostou, tak bych chtěl být novému starostovi nápomocen. Ale tak trošku vnímám, že potřebuji uvolnit ruce, čili to rozhodnutí je přede mnou," řekl Jan Tecl pro ČTK.

Rozhodne se do měsíce, před sestavováním kandidátní listiny ODS. "V tuhle chvíli ještě nevím, je to půl na půl," řekl. Dosavadní fungování městského zastupitelstva v Havlíčkově Brodě oceňuje, rozdíly mezi opozici a koalicí podle něj možná setřela doba pandemie. "Nevnímám oproti jiným volebním obdobím tak silné rozdělení na koalici a opozici, ale vnímám mnohem větší zájem všech zastupitelů na tom, aby se Havlíčkův Brod rozvíjel," dodal Tecl.

Za občanské demokraty bude znovu kandidovat i starosta Pelhřimova Ladislav Med. Členem ODS je od roku 2002, v roce 2014 se stal místostarostou města a po minulých volbách starostou. Velkým úkolem pro vedení asi šestnáctitisícového města bude podle něj dokončení chystané modernizace plaveckého bazénu, kde se náklady odhadují ve stamilionech. Zatím se pracuje na projektu. Za úspěch současného funkčního období pokládá převedení vodohospodářské infrastruktury do správy městské organizace.

Starostové chtějí pokračovat i v Třebíči a Žďáru nad Sázavou

Ve Žďáru nad Sázavou a v Třebíči budou starostové znovu kandidovat v lokálních uskupeních, kde je zastoupeno i hnutí STAN.

Žďárský starosta Martin Mrkos by chtěl svůj post obhájit v barvách uskupení Žďár - živé město. "Ale bude to lomeno STAN. My už jsme dřív byli pod STAN, teď tu značku zvýrazníme," řekl pro ČTK Martin Mrkos. Nynější spolupráci koalice, kterou tvoří i ANO, KDU-ČSL a ODS, si chválí a podle něj by mohla pokračovat.

V koalici se STAN bude znovu i uskupení Pro Třebíč, za které byl zvolený třebíčský starosta Pavel Pacal. Za stejné uskupení bude kandidovat i letos a chce se znovu ucházet i o post starosty. "Velmi si vážím, jak jsme s kolegy poslední čtyři roky spolupracovali, táhli jsme za jeden provoz. Myslím si, že na městě je to vidět," prohlásil Pavel Pacal. Proti budoucí spolupráci s kteroukoli stranou se nevymezil. Současnou koalici v Třebíči tvoří také KDU-ČSL,ČSSD, ANO, Břehy, Třebíč můj domov a Společně pro Třebíč (ODS a Ta naše Třebíč).

Svoji opětovnou kandidaturu už dřív potvrdila primátorka krajské Jihlavy Karolína Koubová (Fórum Jihlava). Uvedla, že nerada odchází od rozdělané práce. V podzimních komunálních volbách povede kandidátku Pirátů a nezávislých osobností z Fóra Jihlava.

Volby do obecních zastupitelstev a do třetiny senátních obvodů se uskuteční v pátek 23. září a sobotu 24. září.

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto vysocina.eu

Štítky ČR, správa, volby, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.