<

Aktuálně

ÚNOR 2026: Kterých deset článků na Jihlavské Drbně bylo nejčtenějších? více...

Příběh kavárny v Jihlavě po letech skončil. Majitelka mluví o těžkém rozhodnutí více...

Řidič srazil cyklistu a pokračoval dál v jízdě. Policie teď hledá svědky nehody více...

Policejní potápěč zahynul při ponoru na Dalešické přehradě. Běží sbírka pro jeho dceru více...

FOTO: Dělníci staví poslední patro vysokoškolských kolejí, soudní spory pokračují více...

Na Ukrajinu proudí pomoc ze všech koutů republiky. Slouží i jihlavské trolejbusy více...

Muž ve Světlé napadl nožem svoji partnerku. Pro zdravotníky měl ale jiný příběh více...

HLEDÁME PÁNÍČKA: Štěně Larry je zatím bojácné. Bude z něj ale veselý a učenlivý pes více...

Hrad Kámen vstoupil do další turistické sezony. Tento víkend bude v režii čarodějnic

Tisková zpráva | Foto Kraj Vysočina

Hrad Kámen má za sebou oficiální zahájení 45. turistické sezony. A láká na unikátní motocykly, novinky v odbavovacím systému i nové prvky v hradním parku. V těchto dnech návštěvníci památky v přilehlém hradním parku uvidí krásně kvetoucí alpinum.

„Úplnou novinkou pro návštěvníky je odbavovací systém, který usnadní orientaci v nabízených prohlídkách včetně informace o zbývajících místech ve skupině. Při prohlídce rozhodně zaujme nově vystavená ČZ 500 a nejdelší sériově vyráběný motocykl Čechie - Böhmerland 600,“ zve k prohlídce náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.  

Už v letošním roce začne Kraj Vysočina s výstavbou nového návštěvnického centra nedaleko vstupní brány, na místě budovy bývalého pivovaru z konce 18. století. Nová dvoupodlažní budova respektující okolní historický ráz poskytne ve výhledu dvou let komfortní zázemí pro nákup vstupenek i suvenýrů, zajištění občerstvení i moderní sociální zázemí. Kraj Vysočina je připraven investovat do stavby přibližně 15 miliónů korun.

Pro nadcházející turistickou sezónu připravil hrad Kámen pro návštěvníky opět bohatý program. Hned o nastávajícím víkendu 28. a 29. dubna se hrad převlékne do čarovného hávu. Slétne se sem hned několik čarodějnic, které během netradičních prohlídek konaných vždy v 11:30 a 14:30 hodin seznámí dětské návštěvníky s původem tohoto dnes už tradičního lidového zvyku.

Pozornost bude věnována i dalším obyčejům, které se vážou k magické filipojakubské noci z 30. dubna na 1. května. Rádo by váš potomek obdržel čarodějnický průkaz? Tak neváhejte a zavítejte na hrad Kámen, kde bude během prohlídky připraveno hned několik čarodějných úkolů. S ohledem na omezené kapacity je lepší si vybranou prohlídku předem telefonicky zarezervovat.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Hrad Kámen, sezona, zahájení, čarodějnice, hrad, Jana Fischerová, Čechie-Böhmerland, Kraj Vysočina, ČZ 500, motocykl, kultura

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.